- Reklama -NikeNike
Strona głównaArtykułyArtykuł sneakersadidas Consortium - co, gdzie i jak?

adidas Consortium – co, gdzie i jak?

Jak już wiecie, od jakiegoś czasu współpracujemy z marką adidas Originals, o szczegółach mogliście się dowiedzieć we wpisie zatytułowanym: The Illest rozpoczyna współpracę z adidas Originals, który został opublikowany jeszcze w grudniu zeszłego roku. W zakresie naszych działań jest oczywiście przedstawianie nowości marki spod znaku Trzech Pasków, ale także podejmowanie luźniejszych tematów. Takim luźniejszym będzie właśnie poniższy wpis.

Dziś zajmiemy się w iście telegraficznym skrócie informacjami i potrzebnymi danymi na temat linii adidas Consortium. Zapewne nie raz pojawiały się w Waszych głowach pytania i zagadnienia typu:

  • co to jest adidas Consortium?
  • gdzie kupić adidas Consortium?
  • czy w Polsce kupię adidas Consortium?
  • adidas Consortium sklepy
  • kolaboracje adidas Consortium

O tym wszystkim postaram się napisać poniżej.

Zatem czym jest adidas Consortium?

Linia ta swoje początki ma w 2007 roku, kiedy to osoby odpowiedzialne za kierunek i rozwój marki spod znaku Trzech Pasków uruchamiają przedsięwzięcie mające na celu, jak sama nazwa wskazuje, stworzenie konsorcjum projektantów, designerów, po prostu osób kreatywnych i z wizją, aby Ci zaprojektowali jedyne w swoim rodzaju buty ze stajni adidas Originals. Nie są to zwykłe kolaborację, sięga się tu bardzo często po nietypowe materiały, wszystko zrobione jest starannie, w wysokiej jakości i co najważniejsze – unikalnie i nietypowo. Same projekty są często limitowane, w ograniczonych ilościach i trudno dostępne. Po kilku latach przedsięwzięcie lekko zwolniło i nic szczególnego się nie działo, jednakże pod koniec 2011 roku wznowione je ponownie i działa aż do dziś.

Do współpracy z adidas Cosnosrtium na przestrzeni tych kilku ostatnich lat zostało zaproszonych wiele kreatywnych osób, instytucji, sklepów i projektantów. Można wymienić chociażby pokazywane u nas projekty sprzed kilku miesięcy (klikając w zdjęcie dowiecie się więcej) ze sklepami Hanon i Solebox, jak i marką Wood Wood i szwedzkim sklep Sneakersnstuff, którzy pracowali przy damskiej kolekcji. I wiele wiele innych…

Gdzie kupić buty adidas Consortium?

Na świecie tylko około 50 sklepów handluje butami adidas Consortium, z czego około połowa mieści się w Europie. Na początku tego roku chłopaki z suelas de goma odwalili kawał dobrej roboty spisując i pokazując listę sklepów adidas Consortium, którą możecie sprawdzić poniżej.

consortium-sneaker-freaker-cover-1

Niestety w tym gronie sklepów z adidas Consortium nie ma Polski, nie ma polskich sklepów. Strasznie nad tym ubolewam i chciałbym, żeby w końcu pojawił się jakiś godny tego sklep i ogarnął jak i kolaboracje z marką adidas Originals, tak i projekty powstałe w opisywanym tu przedsięwzięciu. Mam nadzieję, że taki powstanie jak najszybciej… do tej pory pozostaje nam albo internet albo tanie linie lotnicze i koczowanie pod europejskimi butikami.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: