- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

Apple będzie musiało zmienić ładowanie iPhonów

Po latach dyskusji Unia Europejska dochodzi do porozumienia i podejmuje decyzję by ujednolicić wejścia do ładowania smartfonów i nie tylko. Najbardziej uderza to w Apple, ponieważ będą musieli wprowadzić największe zmiany.

Każda firma będzie musiała do 2024 roku dostosować swoje mobilne produkty technologiczne do ładowarek USB-C. Nowo plan będzie obowiązywał telefony i tablety. Producenci laptopów będą mieli kolejne 40 miesięcy po tej dacie na przejście na uniwersalny standard.

Przeforsowany wymóg ograniczenia ilość odpadów technologicznych. Jego wdrożenie pomoże ograniczyć 11 000 ton odpadów rocznie i zaoszczędzić konsumentom ponad 265 mln USD.

„Europejscy konsumenci będą mogli korzystać z jednej ładowarki do wszystkich swoich przenośnych urządzeń elektronicznych — ważny krok w kierunku zwiększenia wygody i zmniejszenia ilości odpadów” — powiedział komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton w oświadczeniu.

Jako całość Apple używa USB-C w bardzo niewielu swoich produktach. Nawet MacBooki, które w ostatnich latach przeszły na ładowanie USB-C, właśnie zaczęły wracać do MagSafe.

Teoretycznie Apple mogłoby wprowadzić nowe rozwiązanie w Iphone’ach dopiero od wersji 17-tej i jeszcze przez kilka lat zarabiać na sprzedaży kabli Lightning. Jednak plotki mówią, że gigant z Cupertino myśli o dokonaniu zmian zdecydowanie szybciej i prawdopodobnie już iPhone 15 będzie miał wejście USB-C. Miałoby się to odbyć już w drugiej połowie 2022 roku.

iPhone to nie wszystko, na co wpłynie ostatnie orzeczenie UE. Mnóstwo innych produktów Apple – AirPods, Magic Mouse, iPady – również będzie musiało zostawić Lightning w tyle.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: