- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

Apple przedstawia MacOS Ventura – oto najważniejsze zmiany i udogodnienia

Apple podczas prezentacji na Worldwide Developers Conference 2022 zaprezentowało całe masę nowości. O nowym laptopie MacBook Air M2 oraz iOS 16 już pisaliśmy, więc pora przedstawić nadchodzące zmiany i udogodnienia w aktualizacji MacOS Ventura.

Podobnie jak jego poprzednik, macOS 13 wprowadza głównie stopniowe zmiany w sposobie działania linii Mac. Wiele nowych funkcji koncentruje się na współpracy i poprawie ciągłości.

apple macos13 stage manager

apple macos13 contunuity

Najgłośniejszą i najciekawszą zmianą będzie Stage Manager. Nowa możliwość w zasadzie otwiera dla Ciebie jedno okno i umieszcza całą resztę w stosach z boku ekranu. Następnie możesz przechodzić przez stosy, aby otwierać różne aplikacje.

Funkcja macOS Spotlight stanie się o wiele bardziej użyteczna. Spotlight będzie teraz wyświetlać wyniki wykraczające poza proste wyszukiwania w sieci.

apple macos13 spotlightapple macos13 spotlight 2

apple macos13 spotlight 1

Kolejną niesamowicie ciekawą zmianą będzie Continuity. Podczas rozmowy FaceTime na przykład na spacerze z psem, po powrocie do domu i zbliżeniu się do swojego mac’a rozmowę będzie można bezproblemowo i płynnie przenieść na komputer bez jej przerywania.

Mniejsze zmiany, o których wspomniano na wspomnianej wyżej konferencji obejmują między innymi Safari. Będzie można współdzielić grupy kart, które umożliwią współpracę z innymi użytkownikami Safari.

apple macos ventura mail 1 apple macos ventura mail 2

Wielu z Was ucieszy jeszcze jedna wiadomość. Aplikacja Mail w końcu otrzymuje aktualizacje! Pojawią się funkcje takie jak zaplanowane wysyłanie, cofanie wysyłania i przypomnienia. Funkcja wyszukiwania aplikacji powinna być również inteligentniejsza w całym ekosystemie Apple.

apple macos ventura faceid touchid

Kolejnym mocnym krokiem do przody będzie wprowadzenie możliwości logowania się do witryn i aplikacji bez hasła przy użyciu Touch ID lub Face ID.

Nowe aktualnie nie systemu o nazwie MacOS Ventura pojawi się na jesień 2022 roku. Apple spodziewa się, że publiczna wersja beta będzie gotowa na lipiec.

apple macos 13 ventura

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: