- Reklama -NikeNike

Awake NY i Vans wypuszczają limitowane wydania modelu Old Skool

Angelo Baque, założyciel streetwearowej marki Awake NY, został zaproszony przez przedstawicieli marki Vans do zaprojektowania limitowanych edycji kultowego modelu Vans Old Skool.

Obie strony spotkały się ostatnio w 2021 roku, czego efektem były specjalne wydania modelu Sk8 Hi. W tym roku rezultatem wymiany koncepcji pomiędzy wspomnianymi stronami są dwie wersje kolorystyczne modelu Old Skool.

Te dwie pary są inspirowane śródmieściem Nowego Jorku i jego wybitną kulturą skate, punk i hip-hop z lat 90-tych. Cholewki obu wariantów bazują na połączeniu zamszu oraz płótna. W jednym przypadku pięta oraz toebox z zamszu zostały zabarwione na zielono, a w drugim na czarno. W obu przypadkach boczne panele bazują na żółtym płótnie dopełnionym czarnymi plamami. Zwieńczeniem koncepcji są białe skórzane wyściółki, sznurówki oraz podeszwy w tym samym kolorze.

Kolaboracja została domknięta wytłoczoną nazwą nowojorskiej marki, która pojawia się na tyle pięty.

Z butami AWAKE x Vans Old Stool możecie się zapoznać poprzez poniższą galerię zdjęć, za które odpowiada Matthew Yoscary. Lookbook powstał przy udziale reżysera filmowego Kevina Lombardo oraz stylisty/konsultanta kreatywnego Maurice’a Diallo.

Premiera odbędzie się w ich sklepie online już 6 stycznia.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: