- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaStylFashionClare Waight Keller (Dyrektor Artystyczna) opuszcza markę Givenchy

Clare Waight Keller (Dyrektor Artystyczna) opuszcza markę Givenchy

Kolejne przetasowania na rynku mody. Clare Waight Keller, dyrektor artystyczna Givenchy opuszcza francuski dom mody i rozstaje się z marką. Przez ostatnie trzy lata projektowała kolekcje dla kobiet i mężczyzn, jak również kolekcje akcesoriów i dodatków.

Brytyjska projektantka, która umocniła globalną markę Givenchy, ubierając Meghan na królewskie uroczystości weselne w 2018 roku, odchodzi z francuskiego zespołu pod koniec swojego pierwszego kontraktu z francuskim domem mody.

Pierwszą kolekcją Clare była kolekcja damska Resort 2018, z kolei ostatnią, również damską, była niedawno prezentowana kolekcja na jesień i zimę bieżącego roku. Keller dołączyła do Givenchy w 2017 roku po opuszczeniu Chloé i zwolnieniu miejsca przez Riccardo Tisci, obecnego dyrektora kreatywnego Burberry.

W swoim oświadczeniu Keller napisała „Przeżyłam tak wiele niesamowitych chwil ze wspaniałymi pracowniami i zespołami projektowymi Givenchy: Wasz wyjątkowy talent i poświęcenie na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Z całego serca dziękuję każdemu bohaterowi i bohaterce, którzy pracują za kulisami, za ich wytężoną pracę od produktu aż po komunikację i sprzedaż detaliczną, a także każdemu członkowi globalnego zespołu, partnerom i dostawcom”.

Wśród wielu swoich osiągnięć podczas całej kadencji, Clare Waight Keller miała eklektyczne podejście do wizerunku Givenchy, minimalizując granice płci w swoich pokazach i kampaniach oraz wiodła pionierskie kierownictwo poprzez ścieżki ponadczasowej elegancji.

„Chcę gorąco podziękować Clare Waight Keller za jej wkład w ostatni rozdział Givenchy” – powiedział w oświadczeniu Sidney Toledano, prezes i dyrektor generalny LVMH Fashion Group. „Pod jej kreatywnym przywództwem oraz we współpracy z pracowniami i zespołami naszego domu mody połączyła się z wartościami założycielskimi Huberta de Givenchy i jego wrodzonym poczuciem elegancji. Życzę Clare wszystkiego najlepszego w jej przyszłych przedsięwzięciach.”

Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo nic o kolejnych krokach i ścieżce kariery Keller. Jeśli się dowiemy czegoś nowego to od razu damy Wam znać.

To nie jedyna taka zmiana w ostatnim czasie, warto wspomnieć że chociażby Yuni Ahn odeszła z Maison Kitsuné.

clare waight keller givenchy 1

- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: