- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaStylSneakersConcepts serwuje pyszne „Otoro” w postaci Asics Gel Lyte III

Concepts serwuje pyszne „Otoro” w postaci Asics Gel Lyte III

Amerykański butik Concepts obchodzący w tym roku swoje 25 lecie powstania wchodzi właśnie w świeżą i przede wszystkim pyszną kolaborację z marką Asics. Efektem ich wspólnych połów… prac jest limitowana edycja butów Gel Lyte III zatytułowana „Otoro”.

Przedstawiciele butiku poprzez swoje przedsięwzięcie chcą przedstawić rys historyczny do dzisiejszej kultury nadmiernego luksusu. Projektanci czerpali inspirację z japońskiego tuńczyka i kuratorów kultury restauracji.

Podobnie jak homar z Nowej Anglii, japoński tuńczyk na przestrzeni dziejów przekształcił się z lekceważonej ryby w delikatność i pożądaną przyjemność dla podniebienia. Przez lata ryba i jej przypisywany metaliczny smak były albo mocno marynowane w soi, albo zakopywane w ziemi na cztery dni (praktyka zwana „Shibi”) przed jej zjedzeniem.

Jednak w latach 70-tych gusta się zmieniły i Bluefin stał się jedną z najbardziej poszukiwanych ryb na świecie. Ceny, określane na słynnych targach rybnych w Tokio, poszybowały w górę.

Dziś skupimy się na 'Otoro', czyli najbardziej pożądanej część brzucha tuńczyka, która zwykle nie ma ceny w żadnym menu sushi house. Toro lub o-toro to najlepsza część tuńczyka.

Concepts GEL LYTE III Otoro

Otoro, synonim luksusowego posiłku, został idealnie przedstawiony poprzez poniżej prezentowanej Gel Lyte 3. Odcienie tuńczyka zostały przedstawione przez wysokiej jakości zamsz i nubuk ze świńskiej skóry, z których skonstruowano słynne biegówki. Przechodząc od przodu cholewki ku jej tyłowi odcienie różu zmieniają się od jasnego po ciemniejsze.

Cholewki butów z wysokiej klasy materiałów z nienagannym wykończeniem zostały dopełnione akcentami z odblaskowego materiału 3M w kolorze srebrnym. Jest to bezpośrednie odniesienie do niesamowicie ostrych japońskich noży. Natomiast dodatek w postaci wasabi został przedstawiony poprzez dodatkowy zielonkawy zestaw sznurówek.

Buty Concepts x Asics Gel-Lyte III „Otoro” będą miały swoją premierę już 11 czerwca w ich sklepie online.

Concepts x GEL LYTE III Otoro 0 Concepts x GEL LYTE III Otoro 3 Concepts x GEL LYTE III Otoro 2 Concepts x GEL LYTE III Otoro 1 Concepts x GEL LYTE III Otoro 5 Concepts x GEL LYTE III Otoro 4 Concepts x GEL LYTE III Otoro 6 Concepts x GEL LYTE III Otoro 7 Concepts x GEL LYTE III Otoro 8

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: