- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaStylSneakersConcepts x New Balance 997S "Esruc" inspirowane transferem Babe Rutha

Concepts x New Balance 997S „Esruc” inspirowane transferem Babe Rutha

Ten wpis zapozna Was z najnowszym kolaboracyjnym projektem butów Concepts x New Balance 997S „Esruc”, którego inspiracją był słynny transfer Babe Rutha.

Kiedy właściciel Boston Red Sox, Harry Frazee, sprzedał Babe Rutha do New York Yankees w 1919 roku – podobno w celu sfinansowania swoich przedsięwzięć na Broadwayu – co rozpoczęło legendarną „Curse Of The Bambino”, w którą wierzyli fani Sox, która powstrzymywała ich zespół od wygrania World Series aż do 2004 roku.

Kreatywny team sklepu Concpets wziął na warsztat właśnie to wydarzenie, a to ze względu na fakt, że sklep został założony właśnie w Bostonie, a ich druga siedziba jest w Nowym Jorku.

Mamy tu styczność ze 'sportową' wersją słynnych NB997, czyli klasyk z delikatnie odmienioną cholewką, który stoi na nowej wygodniejszej podeszwie. Cholewka w dużej mierze została wykonana z zamszu zabarwionego na różowo. Przełamaniem są delikatne akcenty w szarym odblaskowym materiale 3M, a także łososiowy branding w bocznych sektorach cholewki. Dopełnieniem są białe sznurówki oraz podeszwa w tym samym kolorze. W dobie manufakturowania produktów i taniej siły roboczej warto sięgnąć po jakość, a to właśnie dostajemy w przypadku wydań Made in USA.

Jeśli chodzi o premierę butów Concepts x New Balance 997S „Esruc” to ustawiona jest na 28 czerwca w… londyńskim sklepie Patta. Jest to związane z meczami Red Sox-Yankees na londyńskim stadionie, które odbędą się 29 i 30 czerwca, będą to pierwsze mecze MLB w Europie.

Concepts x New Balance 997S Esruc 1 Concepts x New Balance 997S Esruc 2 Concepts x New Balance 997S Esruc 3

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: