- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

EA i FIFA oficjalnie kończą współpracę, a nowa gra będzie się nazywała „EA Sports FC”

W październiku zeszłego roku pojawiła się plotka o końcu współpracy pomiędzy producentem gier EA a federacją piłkarską FIFA. Jak się teraz okazuje, plotki były prawdziwe! Obie strony potwierdzają koniec trwającej trzy dekady współpracy nad serią gier piłkarskich FIFA.

FIFA International Soccer, pierwszy wspólny projekt z EA Sports został wydany w 1993 roku. Zapoczątkował on blisko trzy dekady historii gier wideo.

Teraz, około siedem miesięcy później po wspomnianych plotkach, EA oficjalnie ogłosiło, że jej kultowa seria piłkarska FIFA będzie znana teraz jako EA Sports FC. Zmiana nazwy nastąpi od lipca 2023 roku. FIFA 23 będzie zatem ostatnią grą w ramach wieloletniego partnerstwa.

Electronic Arts obiecuje, że nie zmieni podstawowych aspektów gry. Wiele znanych na świecie gwiazd i klubów piłkarskich będzie nadal dostępnych dzięki oddzielnej umowie licencyjnej. Jednak niektóre wydarzenia kontrolowane przez FIFA, w tym Mistrzostwa Świata, będą niedostępne.

EA potwierdziło, że ​​wszystkie tryby gry, turnieje, kluby, ligi piłkarskie i sportowcy pozostaną w EA Sports FC. W grze pozostaną również partnerstwa z Premier League, LaLiga, Serie A, MLS i Bundesliga. Oczywiście firma będzie się starała poszerzyć swoją ofertę pomimo utraty FIFA jako partnera.

Co ciekawe, Gianni Infantino, prezes FIFA, potwierdził, że jego organizacja „obecnie współpracuje z wiodącymi wydawcami gier, firmami medialnymi i inwestorami”, aby w 2024 roku wystawić rywalizującą grę, aby konkurować z EA Sports FC.

Czas pokaże kto z tej walki wyjdzie zwycięsko.

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: