- Reklama -Nike WyprzedazNike Wyprzedaz

HISTORIA ADIDAS ZX FLUX

Kolejny czwartek już prawie za nami, a to oznacza, że wysmarowaliśmy dla Was kolejny arcyciekawy artykuł z historii kicksów. Dziś na warsztacie mieliśmy buty z serii ZX Flux od niemieckiej marki adidas Originals.

Przed przeczytaniem tego artykułu warto zapoznać się z historią całej serii adidas ZX, którą publikowaliśmy już jakiś czas temu. Zapytanie zapewne dlaczego. Już spieszymy z odpowiedzią – co tu owijać w bawełnę, Fluxy nie są całkiem nowym modelem ze stajni spod znaku Trzech Pasków, bazują na butach, które wyszły lata temu, a projektanci tknęli w nie nowe życie.

Z okazji 30 lecia serii adidas ZX niemiecki brand sięga po całkiem nowe rozwiązania, można nawet rzec że przełomowe i w 2014 roku na rynku pojawiają się pierwsze modele ZX Flux. Jednakże, ich główna inspiracja jest ciut młodsza, bo z 1989 roku, więc również ciekawa rocznica. W roku premiery bohatera tego artykułu wypadła 25-ta rocznica powstania modelu adidas ZX 8000, który był bazą najmłodszego dziecka adidasa.

ZX 8000 w 1989 roku nie były zwykłą nowością, to był mocny krok w przód dla niemieckiej marki, mocny przede wszystkim dla oddanych sportowców, zapalonych biegaczy jak i fanów, którzy chętnie przygarnęli je i wychodzili w nich na miasto, korzystali na co dzień.

Kluczowymi technologiami i rozwiązaniami były bezsprzecznie technologia amortyzacyjna SotfCell po piętą w podeszwie, a także, a może przede wszystkim system Torsion™, który do dziś pomaga w odpowiednim dopasowaniu buta do podłoża, umożliwia niezależne ruchy skrętne przedniej i tylnej części stopy oraz zapewnia odpowiednie wsparcie dla śródstopia.

Przechodząc na zewnątrz widzimy futurystyczną 'klatkę’ na pięcie skonstruowaną przy użyciu TPU, czyli termoplastycznego poliuretanu. Miał on zapewnić wsparcie dla stopy i pięty podczas biegu.

HISTORIA ADIDAS ZX FLUX3 HISTORIA ADIDAS ZX FLUX5 HISTORIA ADIDAS ZX FLUX4

25 lat później but stał się świadectwem kreatywności, pasji oraz stylu, a w połączeniu z najnowszymi technologiami oraz czystej i prostej estetyki dał nam nowe wcielenie, nowe rozwiązanie, które pozostawiają niezapomniane wrażenie. Wprowadzenie na rynek butów ZX FLux dało mocnego kopa i był ogromnym krokiem na przód niemieckiej marki, znowu przekroczyli granice. Model ten miał być platformą, swego rodzaju łącznikiem między bogatą historią marki a całkiem nowymi i nowoczesnymi projektami.

Na początku chciałem zostawić obudowę toeboxa, myślałem też o uchwytach na sznurówki, ale po serii prób i błędów zostawiliśmy tylko podeszwę i stabilizator pięty.

Zatem co zrobili designerzy adidas Originals? Pozostawili oryginalne DNA modelu, czyli podeszwę z wyżej wspomnianymi technologiami, pozostał też stabilizator pięty, a z całej reszty zrezygnowali. Nie ma już zamszowych paneli, przyszywanych trzech pasków po boku, z tego wszystkie zrezygnowano na rzecz lekkiej i przewiewnej siateczki. Za cały projekt odpowiada zespół prowadzony przez designera Sama Handy’ego, ale przy konsultacjach z projektantem odpowiedzialnym za ZX 8000 – Jacquesem Chassaingiem.

HISTORIA ADIDAS ZX FLUX6

Zresztą zobaczcie sami na załączonym poniżej videoclipie jak to wyszło, tak w skrócie przedstawia on proces powstania i myśl stojącą za adidas ZX Flux. W drugim klipie z kolei wypowiadają się Sam Handy, Design Director oraz Torben Schumacher – Business Unit Director.

https://www.youtube.com/watch?v=lC2zKjWGV4o

https://www.youtube.com/watch?v=RyOlNZQ34Wc

 

Jednoczęściowa, jednolita konstrukcja cholewki daje niemalże nieskończone pole do popisu designerom niemieckiej marki. Na premierze przedstawiono multum możliwości, od czystej i jednokolorowej siateczki, poprzez gradient z jednego koloru na drugi, kończąc na różnorakich wzorach, jak i prostych, tak i tych bardzo rozbudowanych. Poniżej znajdziecie tylko kilka z nich, całą resztę sprawdźcie w relacji z premiery ZX Flux.

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi nowościami w modelu adidas ZX Flux to kliknij w ten link i dodaj go do ulubionych w swojej przeglądarce.

Jeśli podobał Ci ten wpis to byłoby nam miło, gdybyś się nim podzielił na swoich kanałach w mediach społecznościowych. To nas nakręci do dalszych działań i przyszłych artykułów. Dzięki.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike Wyprzedaz
- Reklama -NIke Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: