- Reklama -Nike Air Force 1 Low SkeletonNike Air Force 1 Low Skeleton
Strona głównaBiznesJD Sports przejmuje udziały właściciela sklepów Sizeer!

JD Sports przejmuje udziały właściciela sklepów Sizeer!

Największy brytyjski sprzedawca odzieży sportowej, JD Sports Fashion, wszedł na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, kupując 60% polskiej firmy Marketing Investment Group (MIG), czyli właściciela sieci sklepów Sizeer.

JD Sports idzie zatem za ciosem i pomimo pandemii nadal chce się rozwijać. Przypomnijmy,  firma będąca właścicielami brytyjskiej sieci Size?, w 2018 roku kupiła sieć sklepów Finishline za ponad 0,5 miliarda dolarów, a rok później nabyła brytyjską sieć Footasylum za 90 milionów funtów. Do tego w grudniu nabyła Shoe Palace, a w lutym DTLR Villa za kwotę $495 milionów dolarów. Zatem dokupienie sklepów Sizeer może sprawić, że będą mieli najwięcej sklepów na Świecie wyprzedzając tym samym sieć Foot Locker.

Firma MIG działa na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej poprzez zarządzanie sieciami salonów multibrandowych Sizeer, 50 style i  Symbiosis. Obok tego jest również wyłącznym dystrybutorem takich marek jak: Timberland, New Era, Lotto oraz Umbro. Krakowska firma prowadzi 410 sklepów detalicznych i powiązanych witryn internetowych w dziewięciu krajach CEE.

sizeer

Dotychczasowymi właścicielami większościowymi byli bracia bracia Andrzej i Zbigniew Grząka.

„To ekscytujące przejęcie dla JD, które będzie dalej opierać się na sukcesie naszej międzynarodowej strategii rozwoju, rozszerzając naszą działalność na Europę Środkową i Wschodnią. Obserwowaliśmy i podziwialiśmy rozwój MIG przez wiele lat i jesteśmy przekonani, że połączenie ich wysoce doświadczonego i kompetentnego zespołu zarządzającego, wraz z wiedzą zespołu kierowniczego JD, zapewni Grupie mocne fundamenty, na których będziemy skutecznie optymalizować możliwości w regionie. Z niecierpliwością czekamy na zamknięcie transakcji i powitanie zespołu MIG w Grupie.” – powiedział Cowgill, prezes JD.

Umowa została zawarta 11 marca 2021 r. Sfinalizowanie transakcji nabycia podlega zwyczajowym warunkom, w tym uzyskaniu zgody organów ochrony konkurencji w Polsce. JD i MIG przewidują sfinalizowanie tego przejęcia przed końcem maja 2021 r.

Pomimo nabycia firmy MIG brytyjski gigant nadal szuka centrum dystrybucyjnego w Europie. Od zakończenia okresu przejściowego, czyli od 31 grudnia UE nałożyła cła na towary niewyprodukowane w Wielkiej Brytanii, które są reeksportowane do innych krajów wspólnoty. Rzecznik JD powiedział, że transakcja MIG nie zapewniła jej wystarczającej pojemności magazynowej, aby rozwiązać ten problem, i że firma szuka lokalizacji w Holandii lub Niemczech.

- Reklama -nike sb dunk low mummy
- Reklama -nike sb dunk low mummy

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: