- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaStylSneakersKim Jones z Dior i Fendi projektuje limitowaną kolekcję z Converse

Kim Jones z Dior i Fendi projektuje limitowaną kolekcję z Converse

Kim Jones, oprócz pracy jako dyrektor artystyczny Dior i Fendi, wchodzi ostatnio w szereg kolaboracyjnych projektów. Odpowiedzialny był za specjalną kolekcję odzieży Nike i dwóch wersji Nike Air Max 95 (Total Orange oraz Volt). Dziś przedstawiamy jego następny projekt. Tym razem zasiadł przyjemnym stole z ekipą projektantów Converse.

Z połączenia doświadczeń powstała wyjątkowa kolekcja. Brytyjski projektant odpowiedzialny był za stworzenie krótkiej serii odzieży i nowego wcielenia kultowej sylwetki Converse Chuck 70.

Jeśli chodzi o odzież, Jones łączy koncepcje klasycznej americany, streetwearu i odzieży sportowej, a następnie łączy je ze sobą przepuszczając przez współczesny obiektyw. Owocem ich wielotygodniowej współpracy są T-shirty, kurtki, podkoszulki i wyróżniająca się para spodni z zatrzaskami.

Kim Jones x Converse 1 Kim Jones x Converse 2 Kim Jones x Converse 4 Kim Jones x Converse 5 Kim Jones x Converse 3

 

Co do samych butów to Jones opowiada o swoim projekcie następująco:

„Podejście projektowe do buta było bardzo proste – wzięcie bardzo klasycznego buta, a następnie prawie zamknięcie go w czymś, co miało go chronić”.

Mamy zatem wysoką sylwetkę wykonaną z 12 uncjowego płótna, ale Kim zadbał o szczególny design, dzięki czemu buty zapadną w pamięć na lata. Na bokach widzimy przezroczystą silikonową osłoną przechodzącą aż na zapiętkę. To jednak nie koniec, ponieważ wprowadza jeszcze dodatkowy gumowy mudguard i dokłada gumową osłonę pięty i szeroki pas zachodzący aż do kołnierza na tyle.

Do wyboru będziemy mieli wersję w kolorze czarnym oraz drugą zabarwioną na kolor kremowy. W obu przypadkach buty stoją na białawych podeszwach z kontrastowymi czarnymi akcentami.

Premiera kolekcji i butów Kim Jones x Converse Chuck 70 przewidziana jest na 8 kwietnia. Nowości powinny pojawić się w sklepie pod tym linkiem.

Kim Jones x Converse Chuck 70 1 Kim Jones x Converse Chuck 70 2 Kim Jones x Converse Chuck 70 3 Kim Jones x Converse Chuck 70 4 Kim Jones x Converse Chuck 70 5 Kim Jones x Converse Chuck 70 6 Kim Jones x Converse Chuck 70 7 Kim Jones x Converse Chuck 70 8

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: