- Reklama -NikeNike

NIGO prezentuje swoją drugą kolekcję w KENZO

Debiutancką kolekcję NIGO w Kenzo prezentowaliśmy na początku stycznia. Nie minęło nawet pół roku, a mamy dla Was kolejną porcję zdjeć! Tym razem podczas paryskiego pokazu japońska legenda streetwearowego świata zapoznała nas z męską kolekcją na wiosnę i lato 2023 roku.

Nigo, co zrozumiałe, wciąż zanurza się w archiwum założyciela japońskiego domu mody. Wspomina on, że jego proces twórczy rozpoczął się od wspomnień, kiedy jako nastolatek odkrył KENZO, a także otaczający go krajobraz mody – DC Brand Boom, który był popularny w Japonii w latach 80-tych.

Jednym z motywów przewodnich byłą marynarka wojenna, stąd w kolekcji sporo błękitów i granatów, a także rozwiązań i sylwetek zaczerpniętych z wojskowej odzieży noszonej przez marynarzy.

Do tego dochodzą garnitury inspirowane subkulturowymi wartościami brytyjskiego krawiectwa. Z kolei odzież robocza inspirowana jest mundurami amerykańskich kolejarzy i mechaników wojskowych z lat ’30 i ’40 XX wieku. Zerknijcie chociażby na propozycje z wąskimi paskami hikory.

Przedstawiona poniżej kolekcja celebruje młodzieńczą, uniwersytecką stylistykę, co jest ukłonem w stronę japońskiej perspektywy paryskiej mody z lat 80.

Zerknij zatem na dołączone zdjęcia i sprawdź jak prezentuje się druga kolekcja NIGO dla KENZO, która obowiązywać będzie na wiosnę i lato 2023 roku.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: