- Reklama -NikeNike

NIGO przedstawia swoją pierwszą kolekcję dla Kenzo!

We wrześniu francuski luksusowy dom mody KENZO ogłosił nowy rozdział w swojej historii, wyznaczając NIGO na nowego dyrektora artystycznego. W miniony weekend zaprezentował on swoją pierwszą kolekcję, która powstała na potrzeby sezonu jesienno zimowego. Na pierwszy pokaz kolekcji, nowy dyrektor artystyczny marki wybrał paryską Galerie Vivienne, czyli lokalizację pierwszego butiku Kenzo Takady.

NIGO, absolwent tokijskiego Bunka Fashion College, a także muzyk, legenda streetwearu i założyciel takich firm jak BAPE, Human Made i współzałożyciel Billionaire Boys Club, jest pierwszym japońskim dyrektorem artystycznym od czasów Takady.

Aby uczcić niedawno zmarłego projektanta i nawiązać do korzeni, wybrał on na swój pokaz Galerie Vivienne, czyli lokalizację gdzie Takada w 1970 roku zorganizował swój pierwszy pokaz mody. Symbolika idzie jeszcze dalej. Innym ważnym motywem zarówno dla NIGO, jak i KENZO, który można znaleźć w kolekcji jest numer 1970. To rok urodzenia nowego dyrektora artystycznego, a także rok założenia japońskiego domu mody.

Przechodząc już do samego pokazu. W pierwszym rzędzie zasiedli starzy znajomi japońskiej legendy streetwearu – Pharrell Williams, Kanye West, a także Tyler, The Creator oraz Pusha T. Ścieżka dźwiękowa do pokazu zawierała utwory z nadchodzącego albumu „I KNOW NIGO”, z kawałkami wspomnianych wcześniej raperów oraz A$AP Rocky’ego, Kid Cudi’ego, Fam-Lay, Teriyaki Boyz, Pop Smoke’a i nie tylko.

Z kolei jeśli chodzi o kolekcję to Nigo nie omieszkał skorzystać z motywów będących synonimem japońskiego domu mody, takie jak tygrys oraz kwiatowe wzory jak niebieskie i czerwone bratki oraz kolorowe bukiety. Przedstawił on markę sięgającą do korzeni, ale zaprezentowane propozycje unowocześnił o język projektowy swoich poprzednich brandów – A Bathing Ape oraz Human Made.

W nocie prasowej do pokazu znalazły się słowa wyjaśniające podejście NIGO do kolekcji:

„spotkanie między dziedzictwem domu a jego własnymi współczesnymi kodami projektowania.”

Wspomniane kwieciste wzory przedstawił w taki sposób, który może przywodzić na myśl wzory kamuflażu BAPE na całej powierzchni danej propozycji. Natomiast nawiązania do odzieży roboczej (jeansowe zestawy, propozycje w prążki), delikatne wojskowe inspiracje (spodnie oraz skórzana kurtka bomberka) oraz zerknięcie na Americanę (kurtki koledżówki) to czyste odwołania do Human Made.

Zatem na spokojnie zapoznajcie się z poniższą galerią zdjęć i poznajcie bliżej jesienno zimową kolekcję KENZO.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: