- Reklama -Samsung
Strona główna Lifestyle Inne Nike i Virgil Abloh wydają wspólną książkę „Icons”

Nike i Virgil Abloh wydają wspólną książkę „Icons”

Jeśli chodzi o albumy i wszelkiego rodzaju książki to Nike przez lata stało na uboczu i nie publikowało dosłownie nic. To się jednak odmieniło i nie dość, że możemy kupić świetną i całkiem nową publikację „Nike: Better Is Temporary” to teraz dokładają kolejną świeżynkę do postawienia na półkę. Przed Wami nowa książka „Icons”, której bohaterem jest Virgil Abloh, a raczej jego projekty stworzone dla Nike.

Książka, która wyjdzie nakładem dobrze wszystkim znanego wydawnictwa Taschen, będzie swego rodzaju retrospektywą całego przedsięwzięcia The Ten sprzed kilku lat. Poznamy nie tylko produkty finalne tej słynnej kolaboracji, ale również cały proces twórczy Abloha. Od dokumentacji prototypów, poprzez oryginalne wiadomości od Abloh do projektantów Nike, kończąc na perełkach z archiwów Nike.

„Książka ICONS jest w pewnym sensie jedyną soczewką, przez którą możemy zerknąć i w pełni zrozumieć, że te pięćdziesiąt butów Nike, które zaprojektowałem, są moim zdaniem „jednym butem”. Jedną historią.” – wyjaśnia Virgil Abloh.

Teksty Hiroshiego Fujiwary, pisarza Troya Pattersona, kuratora i historyka Glenna Adamsona i samego Virgila Abloha stanowią ramy wspólnej pracy w dziedzinie mody i historii projektowania. Leksykon w drugiej części książki objaśnia scenę, z której wyrósł projekt i przedstawia ludzi, miejsca, przedmioty, idee, materiały i wyrażenia, które tworzą fundament całej kultury sneakersowej.

Książka ICONS wyjdzie na rynek 22 stycznia za pośrednictwem SNKRS w Ameryce Północnej oraz przez strony internetowe Off-White ™ i Canary Yellow. Szersza dystrybucja odbędzie się 5 lutego na stronie Taschen i w najlepszych księgarniach na całym świecie. 

ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 1 ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 2 ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 3 ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 4 ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 5 ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 6 ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 7 ksiazka taschen icons nike Virgil abloh 8

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: