- Reklama -Air Jordan 1Air Jordan 1

HAVEN przedstawia kolekcję PrimaLoft na tegoroczną jesień i zimę

Kanadyjski sklep i firma HAVEN ostatnio zaprezentowała owoce współpracy z firmą Loro Piana, a dziś powraca do nas prezentując nową kolekcję skoncentrowaną na Primaloft. W dalszej części wpisu znajdziesz wszystkie informacje oraz zestaw lookbookowych fotografii.

Przez cały XX wiek i po dzień dzisiejszy wymagania sektora wojskowego często stanowiły bodziec dla innowacji i przełomów w kulturze, technologii i dobrach konsumpcyjnych głównego nurtu. PrimaLoft jest doskonałym przykładem tego procesu.

To właśnie wojsko poleciło stworzenie syntetycznego izolatora do stosowania w śpiworach i odzieży, który oferowałyby porównywalną wydajność do puchu pod względem izolacji, wagi i pakowalności. Chociaż puch zapewnia ekstremalnie lekkie zabezpieczenie cieplne, jego główną wadą jest to, że traci swoje właściwości ocieplające, gdy tylko się zamoczy.

Po latach rozwoju narodził się PrimaLoft i szybko zyskał rozgłos wśród szerokiej gamy entuzjastów outdooru ze względu na lekkie ocieplenie, które pozostaje skuteczne nawet w mokrych warunkach. Oprócz właściwości termicznych PrimaLoft® oferuje niezrównaną oddychalność, pakowność i wyjątkową miękkość.

Kanadyjskie HAVEN przy najnowszej kolekcji wykorzystuje PrimaLoft® Gold, czyli najwyższy poziom izolacji PrimaLoft®, zoptymalizowany pod kątem ochrony w ekstremalnych warunkach i podczas intensywnych aktywności.

Najnowsza kolekcja kanadyjskiej firmy obejmuje dwie kurtki oraz charakterystyczne dla nich spodnie Storm Pant.

Mamy zatem kurtkę Turbine Jacket — unowocześnioną sylwetkę kurtki lotniczej — oraz Station Jacket, w której klasyczna konstrukcja kurtki trucker jest połączona z technicznymi detalami. Obie kurtki zostały stworzone z różnych odmian najwyższej jakości poliestrowej tkaniny DICROS® mauri z Japonii oraz izolacji Primaloft Gold. Z tego samego materiału wykonano również wspomniane wcześniej spodnie.

Kurtka Station i spodnie Storm Pants wychodzą w wersji granatowej i czarnej. Natomiast kurtka Turbine jest dostępna w opcji czarnej oraz brązowej.

Nowości z jesienno zimowej kolekcji HAVEN PrimaLoft są już do kupienia z ich sklepu internetowego.

- Reklama -Air Jordan 5Air Jordan 5

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: