- Reklama -Nike Air MaxNike Air Max

Oto najnowsza kolekcja odzieży Nike Forward

Amerykański gigant z Beaverton w Oregonie poszerza swoje portfolio technologicznych materiałów o nowinkę w postaci Nike Forward. Oto ich pierwsza kolekcja wykorzystująca nowy materiał.

Wspomniana wyżej technologia to przełomowa platforma innowacji, która rewolucjonizuje tworzenie odzieży. Odchodząc od tradycyjnych procesów dziania i tkania, Nike Forward rewolucjonizuje tworzenie odzieży, wykorzystując maszyny dziurkująco-igłowe w celu wytwarzania wysokiej jakości produktów ekologicznych.

Zamiast podążać za wieloetapowym cyklem tworzenia (przędza, dzianina, cięcie, szycie itp.), nowa technologia zamienia włókna bezpośrednio w tekstylia poprzez igłowanie. Mniej kroków oznacza mniejsze zużycie energii, przyczyniając się do średnio 75% redukcji śladu węglowego dla tego materiału pierwszej generacji w porównaniu z tradycyjnym dzianinowym materiałem. Gotowy produkt składa się w 70% wagowo z materiałów pochodzących z recyklingu.

„Nike Forward wydaje się być inny, ponieważ jest.. inny. Nie jest to tradycyjna dzianina ani tkanina, ale całkowicie nowy materiał, który drastycznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla” – mówi Carmen Zolman, wiceprezes ds. innowacji Apparel Design, NIKE, Inc.

Nike Forward debiutuje w postaci jednej z najbardziej ukochanych sylwetek inspirowanych sportem, kultowej szarej bluzy z kapturem oraz zwykłego crewnecku. Poniżej znajdziecie zdjęcia wersji męskich i damskich, delikatnie skróconych.

Bluzy Nike Forward pojawią się w ich oficjalnym sklepie internetowym już 15 września bieżącego roku.

nike forward hoodie men nike forward hoodie women bluza nike forward crewneck men bluza nike forward crewneck women

- Reklama -Nike Air MaxNike Air Max

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: