- Reklama -NikeNike

UNIQLO x MARNI – oto ich najnowsza wielokolorowa kolekcja na tegoroczną zimę

Japońska marka UNIQLO ponownie zasiada przy stole projektowym z Francesco Risso i prowadzoną przez niego firmą MARNI. Rezultat wymiany pomysłów możecie podziwiać na dołączonych poniżej fotografiach.

Ich pierwsza współpraca miała miejsce na wiosnę bieżącego roku, czego efektem była jedna z ich najlepszych kolaboracyjnych kolekcji.

Najnowsza współpraca zdecydowanie ożywia i nadaje kolorytu szarym zimowym dniom. Zimowa klasyka – odzież UNIQLO HEATTECH – została zinterpretowana za pomocą psychodelicznych motywów w stylu lat 60-tych i blokowych połączeń kolorów. Puchowe okrycia wierzchnie o obszernych kokonowych fasonach można nakładać na dzianiny w odcieniach neonowej zieleni, pomarańczu czy szafranowej żółci.

Francesco Risso, dyrektor kreatywny MARNI, mówi:

„Po udanym sezonie wiosna-lato 2022, cieszę się, że mogę zapowiedzieć naszą drugą, zimową kolekcję. W dotychczasowej pracy udało nam się zachować pragmatyzm filozofii designu UNIQLO i przenieść estetykę MARNI na nienagannie zaprojektowane ubrania LifeWear.

W sezonie zimowym chciałem przyjrzeć się wspomnieniom o stylu lat ’60 i poflirtować z estetycznymi kliszami. Wzory nieustannie tworzą podstawę charakteru MARNI – są sercem naszego graficznego języka. Tym razem przenieśliśmy te psychodeliczne motywy na ubrania, które wyraźnie zarysowują sylwetkę. Tworzą enigmatyczną grę printów i kształtów oraz podkreślają ciało”.

Oprócz tego na sklepowych półkach zobaczymy również kamizelki, swetry oraz kominiarki. Do tego dochodzą rękawiczki oraz poncza. Oczywiście wszystko będzie dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Kolekcja zawiera również w 100% jedwabne chusty furoshiki z ręcznie malowanymi wzorami.

Premiera drugiej wspólnej kolekcji UNIQLO x MARNI odbędzie się w Polsce już 8 grudnia 2022r.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: