- REKLAMA -Nike Black FridayNike Black Friday

Już oficjalnie – oto limitowane Neighborhood x adidas Superstar 80s!

Nie minął nawet dzień od ujawnienia pierwszych zdjęć butów Neighborhood x adidas Superstar 80s, a już mamy dla Was oficjalne materiały. W dalszej części wpisu znajdziecie nie tylko lookbookowe zdjęcia, ale również krótkie video powstałe do celów promocyjnych.

Neighborhood to japońska streetwearowa marka powstała w połowie lat ’90 w Tkio z inicjatywy Shinsuke Takizawy. Charakteryzuje się ona podejściem delikatnie militarnym, sporym naciskiem na denim, ale nie brakuje również propozycji sięgających po inspiracje do motocykli oraz odzieży roboczej.

Ich przyjaźń z niemieckim brandem spod znaku Trzech Pasków trwa już kilka dobrych lat i wnioskując po kolejnej (opisywanej tu) kolaboracji, ma się ona bardzo dobrze.

Tym razem Takizawa miał na swoim warsztacie sylwetkę adidas Superstar 80s. Jest to delikatnie odchudzona i unowocześniona wersja popularnego klasyka z muszlą na przodzie. Z połączenia doświadczeń powstał wyjątkowy projekt, w którym odniesiono się do klasycznej propozycji nadając jej nowy wymiar.

O czym mowa? Przede wszystkim o zmianach, które zaszły w okolicach wiązania. Zmieniono całkowicie sznurowanie i dołożono w jego okolicach nakładki ochronne zapinane na zamek błyskawiczny. Dodatkowo ten ostatni elementy ozdobiono kontrastowym i zygzakowatymi przeszyciami.

Konstrukcja butów opiera się na zamszu i została dopieszczono skórzanymi elementami. Mamy na myśli panel z oczkami na sznurówki oraz zapiętki. Na tych ostatnich widnieją kontrastowe napisy z nazwami stron biorących udział w tym przedsięwzięciu. Kropką nad i wydają się być okazjonalnie oznaczone wkładki oraz metki na języku.

Do wyboru będziemy mieli dwie wersje kolorystyczne – czarną oraz oliwkową. W przypadku tej pierwszej muszlę i podeszwę zabarwili na odcień bieli. Natomiast wersja zielona będzie miała wymienione elementy w kolorze cholewki.

Premiera butów Neighborhood x adidas Superstar 80s ustawiona jest na 28 sierpnia bieżącego roku. Zaglądajcie wtedy do ich sklepu online. Trzymamy kciuki, aby pojawiły się również w oficjalnym sklepie adidasa. Do tego czasu zapoznacie się dokładniej dołączonymi materiałami.

- REKLAMA -Nike Black FridayNike Black Friday

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: