- Reklama -NikeNike

Nie żyje Virgil Abloh, twórca Off-White i dyrektor artystyczny Louis Vuitton

Nie żyje Virgil Abloh, twórca Off-White i dyrektor artystyczny męskiej linii Louis Vuitton. Projektant zmarł 28 listopada w wieku 41 lat po długiej chorobie nowotworowej.

Virgil Abloh zmagał się rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca. Od czasu swojej diagnozy w 2019 roku zdecydował się znosić swoją walkę prywatnie, przechodząc liczne wymagające terapie, jednocześnie kierując kilkoma ważnymi przedsięwzięciami, które obejmują modę, sztukę i kulturę.

Informację o śmierci projektanta podało LVMH, czyli właściciel domu mody Louis Vuitton.

„Wszyscy jesteśmy zszokowani tą okropną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, był także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości. Rodzina LVMH łączy się w wielkim smutku, wszyscy myślimy o jego bliskich, żegnających męża, ojca, brata czy przyjaciela” – napisał w oświadczeniu Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH.

Pozostawił kochającą żonę Shannon Abloh, dzieci Lowe Abloh i Gray Abloh, siostrę Edwinę Abloh, rodziców Nee i Eunice Abloh oraz wielu drogich przyjaciół i kolegów.

Virgil Abloh z wykształcenia był architektem, ale największe sukcesy święcił w świecie mody, do którego wszedł z impetem w 2009 roku. Najpierw zaczynał jako stażysta w Fendi, by następnie wraz ze znajomymi założyć Pyrex Vision. Po kilku latach założył swoją własną markę Off-White, która po dziś dzień działa prężnie i zdobywa kolejne rynki. W 2018 roku Abloh został dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: