Siódmy już but od Nike Basketball sygnowany nazwiskiem Kevina Duranta, jednego z najlepszych obecnie koszykarzy dostaje kolejne wcielenie, które nazwano Easy Money.

Historia jaka stoi za tym wariantem butów Nike KD7 jest bardzo ciekawa. Jest to nawiązanie do Bena Franklina, który w czerwcu 1752 roku przeprowadził eksperyment z kluczem i latawcem, który zrewolucjonizował ówczesne podejście do mocy piorunów i elektryczności. Jak już wiadomo, Kevin dość mocno interesował się za dzieciaka meteorologią, stąd właśnie nawiązanie do piorunów. Skąd nazwa Easy Money (ksywy Duranta)? No prosta sprawa, banknot z Benjaminem Franklinem – czyli studolarówka.

Właśnie studolarówką zainspirowana jest kolorystyka, mamy zatem zieleń na tyle buta i Swooshu, jaśniutki beż na przedzie, brzoskwiniową wyściółkę gumowy spód podeszwy. Jeśli interesują Cię sprawy techniczne to dowiesz się o nich w poście z prezentacją Nike KD7.

Widoczne tu buty Nike KD VII będą dostępne w sprzedaży od 9 września. Jeśli pojawią się w Polsce to zapewne Ataf będzie je miał w swojej ofercie.

Nike KD7 „Easy Money”
Mystic Green/Light Brown
653996-330
9 Wrzesień 2014

Nike KD7-Easy Money-1

Nike KD7-Easy Money-2

Nike KD7-Easy Money-3

Nike KD7-Easy Money-4

Nike KD7-Easy Money-5

Reklama
air jordan