- Reklama -Travis Scott Air Jordan 1 fragment
- Reklama -Travis Scott Air Jordan 1 fragment
Strona głównaBiznesNike nie zapłaciło żadnego federalnego podatku dochodowego przez ostatnie trzy lata!

Nike nie zapłaciło żadnego federalnego podatku dochodowego przez ostatnie trzy lata!

Nike nie ma ostatnio dobrej passy jeśli chodzi o wizerunek i PR. Niedawno było głośno o szefowej Nike w Ameryce, która odeszła po 25 latach z powodu resellerki jej syna, a teraz wyszły na jaw informacje, że firma nie zapłaciła żadnego federalnego podatku dochodowego przez ostatnie trzy lata! Nike nie zapłaciło podatku pomimo tego, że zarobiło w tym okresie około 4,1 miliarda USD.

Według nowych raportów New York Times ujawniono, że gigant odzieży sportowej był jedną z firm, które były w stanie uniknąć płacenia federalnego podatku dochodowego przez ostatnie trzy lata, mimo że marka zarobiła w tym okresie 4,1 miliarda dolarów według nowych danych zebranych przez Instytut na temat Podatków i Polityki Gospodarczej.

W publikacji wspomniano również, że plan reformy podatkowej uchwalony w 2017 r. przez Kongres głosami Republikanów i podpisany przez prezydenta Donalda Trumpa był jednym z czynników, które pomogły najbardziej dochodowym firmom zmniejszyć ich rachunki podatkowe, ponieważ obniżyły stawkę podatku od osób prawnych z 35 procent do 21. W niektórych przypadkach wielu stosowało również szereg prawnych potrąceń i zwolnień, co dodatkowo obniżyło ich zobowiązania.

Mało tego, w zeszłym roku Kongres uchwalił ustawę, która została podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa, aby pomóc firmom i rodzinom w obliczu pandemii koronawirusa. Według niej przepisy tymczasowo zezwalały przedsiębiorstwom na wykorzystanie strat w 2020 r. do skompensowania zysków osiągniętych w poprzednich latach.

Polityk Bernie Sanders skwitował tą chorą sytuację jednym dosadnym Tweetem:

„Jeśli zapłaciłeś 120 dolarów za parę butów Nike Air Force 1, to zapłaciłeś Nike więcej niż oni zapłacili federalnych podatków dochodowych w ciągu ostatnich 3 lat, podczas gdy zarobili 4,1 miliarda dolarów, a założyciel Nike, Phil Knight stał się o 23 miliardy bogatszy #TaxtheRich.”

- Reklama -Travisc Scott Fragment Air Jordan 1
- Reklama -Nike SB Dunk Low Barcelona
- Reklama -Travis Scott Air Jordan 1 fragment
- Reklama -Travis Scott Air Jordan 1 fragment

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: