- Reklama -NIkeNIke

Nike wprowadza trzy nowe wersje butów Nike Sock Dart SE

Jednym z najciekawszych modeli ze stajni Nike Sportswear, który powstał na początku tego wieku jest bezsprzecznie Nike Sock Dart. Jego początki datuje się na 2004 rok, ale wyszedł w limitowanej ilości i był dostępny tylko w najlepszych sklepach na świecie. Buty zniknęły na pniu, ale po tych premierach świat o nich zapomniał. Dopiero 10 lat później powróciły na sklepowe półki, a to dzięki kolaboracji z fragment Design (firmą nietuzinkowego Hiroshi Fujiwary). Świat oszalał i z miesiąca na miesiąc zainteresowanie pośród sneakerheadów wzrastało. Obecnie Nike praktycznie co miesiąc serwuje nam kolejne świetne wydania kolorystyczne.

Główną inspiracją przy tym modelu były minimalistyczne projekty sprzed lat. Chodzi tu między innymi o takie przełomowe modele butów jak chociażby Sock Racery z ’85 czy Air Flow z ’88 roku. Nie licząc już kultowych Air Presto z początków lat ’00. Więcej o historii Sock Dartów przeczytasz w naszym artykule stworzonym kilka tygodni temu, w którym wspominamy, że jedną z inspiracji były… japońskie skarpetki u małych dzieci.

W tym roku designerzy idą o krok dalej i serwują nam specjalne wydanie oznaczone jako SE, które dziś przedstawimy Wam w kolorystyce Black / White. Bohater tego wpisu został pozbawiony lekkiej dzianiny, którą tak dobrze znamy z dotychczasowych wydań. Zastąpiono ją podgumowanym syntetykiem, dzięki któremu but idealnie sprawdzi się przy rozkapryszonej wiosennej pogodzie. Niestraszne będą nam mżawki czy lekkie deszcze. Jedynie kołnierz i język pozostały w nylonowej siateczce. Nie brakuje tu rzecz jasna elastycznego paska i zapięcia nad śródstopiem, które nadaje butom charakteru i wyjątkowości. To ono odpowiada za dopasowanie cholewki do stopy. Wydaje mi się, że to może być idealny wybór na pierwsze wiosenne dni, gdy istnieje jeszcze ryzyko deszczu i przemoczenia. Co jest jeszcze warte uwagi? Ano to, że są wygodne, śmiało możecie w nich śmigać po kilka godzin i nadal będziecie się czuć w nich komfortowo.

Wymienione elementy i materiały zostały zabarwione na kolor czarny. Dla kontrastu i przełamania ekipa projektantów Nike dołożyła biel na podeszwie i tylnym klocku. Zerknijcie zatem na załączone poniżej fotografie, gdzie zobaczycie świetny efekt końcowy. Dla ciekawostki dodam, że w ofercie pojawiają się również dwie inne kolorystyki opisywanych Sock Dartów. Mowa tu o wydaniu, w którym rządzi kolor grantowy dopełniony czernią, a także o wersji w czerwieni z szarymi dodatkami. obie stoją na białych podeszwach.

Mamy dla Was bardzo dobrą w informację. Widoczne tu męskie Nike Sock Dart kupicie w polskim sklepie Nike Sportswear korzystając z zakupów bezpośrednio na naszej stronie. Sprawdzicie tam również dwie wyżej wspomniane kolorystyki.

nike sock dart black

czarne sock dart

black sock dart

nuty nike sock dart

czarne nike sock dart

sock dart czarne

nike sock dart black

nike sock dart black

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: