- Reklama -NIkeNIke

NOAH x adidas – wspólna kolekcja butów i odzieży nawiązuje do oceanów

Już niedługo na sklepowych półkach zadebiutuje pierwsza wspólna kolekcja NOAH x adidas. Przyniesie ona nie tylko kolekcję butów, ale również nowości pośród odzieży.

Jeśli czytaliście nasz artykuł o NOAH to dobrze wiecie, że założyciel marki Brendon Babenzien zaczynał swoją karierę w sklepie z surfingiem i po dziś dzień widać u niego powiązania z oceanem, tematyką marynistyczną i ochroną środowiska.

Właśnie ten aspekt był głównym motywem przewodnim wspólnej kolekcji z niemiecką marką adidas. Zaprojektowana kolekcja jest połączeniem pozycji wykorzystywanych podczas uprawiania sportu, jak i tych, które używamy tuż po, do odpoczynku i codziennego życia.

W skład kolekcji wchodzą dwie sylwetki butów, które zawierają Primeblue. Jest to wysokowydajny materiał pochodzący z recyklingu. Wykonany jest częściowo z plastiku Parley Ocean Plastic. Chodzi o przetworzone odpady z tworzyw sztucznych, zbieranych na odległych wyspach, plażach, społecznościach przybrzeżnych i liniach brzegowych, dzięki czemu nie zanieczyszczają one naszego oceanu.

NOAH NYC x adidas 5 NOAH NYC x adidas 6 NOAH NYC x adidas 3 NOAH NYC x adidas 4

Motyw ochrony wód i oceanów rozciąga się na grafikę przedstawiającą muszlę, która pojawia się w całej kolekcji lifestyle’owej. Zwraca ona uwagę na zniszczenia, jakie dokonano w przemyśle połowowym skorupiaków na Long Island i wzrost temperatury morza. Grafika służy jako wezwanie dla społeczeństwa, aby okazywało większy szacunek naszym morzom.

Począwszy od obuwia, w tej części kolekcji Noah dostarcza nam klasyczne kolory archiwalnej sylwetki adidas SL72. Cholewki w butach wykonane są z dzianiny Prime Blue pochodzącej w 82% z recyklingu.

Kolekcja odzieży lifestyle’owej składa się z bluzy z dzianiny frotte. Obok tego pojawią się również koszulki i szorty wykonane w 30% z materiałów pochodzących z recyklingu i ozdobionych grafiką z wspomnianą wyżej muszlą. Dopełnieniem tej części kolekcji jest torba na ramię i zestaw 3 bawełnianych skarpet.

adidas NOAH 2 adidas x NOAH 10 adidas x NOAH 8 adidas NOAH 7 adidas x NOAH 1 adidas x NOAH 9 adidas x NOAH 11 adidas x NOAH 12

Zainspirowana pasją Brendona do biegania, kolejna część kolekcji obejmuje odzież i obuwie nastawione na osiągi sportowe. Zaczynając od odzieży, ta część nowości obejmuje kurtkę do biegania, parę spodenek do biegania i czapkę. Wszystkie wymienione pozycje wykonane w 100% z poliestru z recyklingu i są pokryte specjalnie wykonanym nadrukiem madras, który jest unikalny dla tej współpracy.

Następnie, czerpiąc inspirację z oryginalnych butów adidas SL72, obie strony oferują nam dwie wersje kolorystyczne zupełnie nowej lekkiej sylwetki biegowej adidas SL20. Ten całkiem nowy model składa się w 82% z dzianinowej cholewki Primeblue, która została postawiona na podeszwie środkowej o wysokiej wydajności.

Globalna premiera kolekcji odzieży i butów NOAH x adidas ustawiona jest na 27 sierpnia bieżącego roku. Kupicie ją zarówno w sklepie internetowym amerykańskiej marki, jak i w sklepie online niemieckiego producenta.

NOAH x adidas sl 72 1 NOAH x adidas sl 72 3 NOAH x adidas sl 72 2 NOAH x adidas sl 72 4 NOAH x adidas sl 20 1 NOAH x adidas sl 20 3 NOAH x adidas sl 20 5 NOAH x adidas sl 20 2 NOAH x adidas sl 20 4 NOAH x adidas sl 20 6

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: