Ib Kamara, znany również jako IB, IB lub Ibrahim Kamara jest urodzonym w Sierra Leone, londyńskim dziennikarzem modowym, stylistą i dyrektorem kreatywnym, który w styczniu 2021 roku został redaktorem magazynu Dazed. Dziś dowiadujemy się, że właśnie dołącza do Off-White i wciela się w rolę dyrektora artystycznego, przejmując tym samym stery po zmarłym niedawno Virgilu Ablohu.
Kamara dołączy do kolektywu twórców i będzie nadzorował artystyczny kierunek marki.
Relacja Ibrahima z Virgilem i Off-White™ narodziła się i pielęgnowała dzięki wiadomościom DM na Instagramie, rozkwitła zarówno osobiście, jak i zawodowo w ciągu ostatnich 3 lat, tworząc silną więź opartą na wzajemnym szacunku i wspólnych wartościach. W nowej roli będzie dalej rozwijał swój wpływ i wgląd w kolekcje, wizerunek i treść marki.
„W następstwie tragicznej śmierci Virgila niestrudzenie pracowaliśmy, aby utrzymać jego dziedzictwo przy życiu, a marka była istotna jako punkt odniesienia i platforma w ciągłej ewolucji. Zainspirowani wizją Virgila i podejściem do jego sztuki, odżywiliśmy kolektyw kreatywnych umysłów, które reprezentują najlepsze w swojej kategorii i mają silny i osobisty związek z Virgilem.
Ogromnym zaszczytem jest mieć na pokładzie Ibrahima, który od lat jest częścią rodziny Off-White™ zajmującej się stylizacją naszych pokazów, aby nadzorował sztukę i kreatywność marki w następnym rozdziale. Z jego talentem i wizją nie możemy się doczekać wspólnego podjęcia kolejnego rozdziału Off-White™, zawsze pamiętając o przełomowej kreatywności i wartościach, które Virgil miał na sercu i które są rdzeniem naszej marki” mówi Andrea Grilli, dyrektor generalny Off-White™.
Ib Kamara najpewniej zadebiutuje w nowej roli podczas tygodni mody na sezon wiosna-lato 2023.