- Reklama -Samsung
Strona główna Biznes Prawie 600 sklepów z podróbkami pozwanych przez Nike!

Prawie 600 sklepów z podróbkami pozwanych przez Nike!

Wciąż rosnąca popularność sneakersów, a zwłaszcza tych od Nike, sprawia że przestępcy i oszuści pojawiają się jak grzyby po deszczu. Właśnie poinformowano, że prawie 600 sklepów internetowych z podróbkami zostało pozwanych do sądu przez przedstawicieli Nike!

W 130-stronicowym pozwie wniesionym niedawno do Sądu Okręgowego w Nowym Jorku, Nike Inc. i Converse Inc. zgłaszają łącznie 589 witryn, sklepów i innych platform internetowych, a także 676 kont w mediach społecznościowych, za „nieautoryzowane i niezgodne z prawem wykorzystanie ich znaków towarowych”.

W dokumentach można wyczytać, że sportowy gigant stwierdza, że strony internetowe, o których mowa, aktualnie reklamują lub reklamowały w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, oferowały sprzedaż i / lub sprzedawały podrobione produkty Nike lub Converse konsumentom w Stanach Zjednoczonych. Wspomniane marki argumentują, że przedstawiane produkty wprowadzały klientów w błąd i powodowały, że konsumenci błędnie wierzyli, że mają styczność z autentycznymi produktami Nike i / lub Converse.

Nike i Converse wskazują, że wspomniane witryny są obecnie obsługiwane w Chińskiej Republice Ludowej, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie i innych zagranicznych jurysdykcjach.

Amerykański gigant zwraca się również z prośbą o natychmiastowe zamknięcie stron i zablokowanie sprzedaży podróbek produktów Nike i Converse. Obok tego domaga się również odszkodowania ustawowego w wysokości 100 000 USD za domenę naruszającą prawo, z których łącznie wymieniono 133, czyli może oczekiwać łącznie 13300000 USD.

Aby Was wyczulić w kwestiach podróbek i sklepów internetowych to polecamy sprawdzić i dokładnie przeczytać nasz artykuł o rozpoznawaniu sklepów z podróbkami.

 

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: