Reklama
INSTAGRAM

Strona główna BIZNES Prezes i dyrektor generalny Nike Mark Parker odchodzi ze stanowiska!

Prezes i dyrektor generalny Nike Mark Parker odchodzi ze stanowiska!

Jeśli myśleliście, że odejście Eric Liedtke z adidasa czy rezygnacja Kevina Planka z dowodzenia jego własnym Under Armour to było tąpnięcie to trzymajcie się mocno, bo teraz nadchodzi prawdziwe trzęsienie ziemi! Prezes i dyrektor generalny Nike Mark Parker odchodzi ze stanowiska!

Nike właśnie ogłosiło, że John Donahoe zostanie nowym Prezesem i Dyrektorem Naczelnym spółki, a stanie się to już z dniem 13 stycznia 2020 r. Jednocześnie Mark Parker, CEO od 2006 r. oraz prezes i dyrektor generalny od 2016 r. odchodzi ze swoich stanowisk i zostanie prezesem wykonawczym oraz będzie nadal kierował zarządem. Oczywiście nadal będzie ściśle współpracować z Donahoe i wyższym kierownictwem.

Mark Parker pisze w oświadczeniu „Cieszę się, że John dołączy do naszego zespołu. Jego wiedza w zakresie e-commerce, technologii, globalnej strategii i przywództwa w połączeniu z jego silnymi relacjami z marką sprawiają, że idealnie nadaje się do przyspieszenia naszej cyfrowej transformacji i wykorzystania pozytywnego wpływu na działania bezpośrednio w stronę klientów. Z niecierpliwością czekam na swoje nowe wyzwania jako prezes zarządu, a także na ścisłą współpracę z Johnem i zespołem zarządzającym, aby pomóc mu w przyjęciu nowego stanowiska.”

Donahoe jest obecnym prezesem i dyrektorem generalnym ServiceNow, a także zasiada w jej zarządzie. Jest również prezesem PayPal Holdings. W latach 2008-2015 był prezesem i dyrektorem generalnym eBay, a wcześniej dyrektorem generalnym i zarządzającym Bain & Co w latach 1999 – 2005. Uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Dartmouth College i MBA na Uniwersytecie Stanforda.

„To zaszczyt zostać Prezesem i Dyrektorem Generalnym tej niesamowitej, innowacyjnej firmy oraz dołączyć do ponad 76 000 utalentowanych i pełnych pasji pracowników zajmujących się współpracą ze sportowcami” – powiedział Donahoe. „Przez ostatnie pięć lat byłem dumny z tego, że jestem związany z Nike dzięki mojej roli w zarządzie i teraz oczekuję, że będę pełnoetatowym członkiem zespołu, jeszcze ściślej współpracując z Markiem, bazując na sukcesie Nike i wykorzystać przyszłe możliwości.”

Zmiany chociażby Planka w Under Armour były ruchem spodziewanym, jednak zmiana w Nike jest już niespodzianką. Nagła decyzja o zmianach na szczycie mogła być spowodowana niedawnymi kontrowersjami dotyczącymi marki.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Parkerowi zrobiło się gorąco przez problemy z trenerem Nike Oregon Project, Alberto Salazarem – któremu amerykańskie stowarzyszenie antydopingowe nałożyło czteroletniego bana. W odpowiedzi amerykański gigant ogłosił, że „zakończy” program.

Dodatkowo w ciągu ostatnich dwóch lat marka spod znaku Swoosha starała się przygasić krytykę, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną, dotyczącą traktowania kobiet i sportowców oraz członków mniejszości.

Wybór Donahoe na prezesa spowodowany jest wsparciem transformacji cyfrową firmy. Jego doświadczenie w zarządzaniu eBayem i PayPalem odgrywa znaczącą rolę.

W 2019 Nike zainwestował ponad miliard dolarów w rozwój swojej aplikacji i platformy członkowskiej NikePlus, wprowadzając nowe cyfrowo zintegrowane koncepcje sklepów i pogłębiając swoje zaplecze danych i analiz.

Zatem ważniejszym aspektem jest tu nie to, że odszedł Parker, tylko to kto przyszedł na jego miejsce. Zatem jesteśmy ciekawi jak tak mocne skierowanie się w stronę własnego e-commerce wpłynie na rynek oraz firmy / sklepy współpracujące z Nike. Zresztą wspominaliśmy ostatnio, że Nike planuje zaprzestać współpracy z niezależnymi butikami.

 

- Reklama -
air jordan
- Reklama - NIKE WYPRZEDAZ
- Reklama -
INSTAGRAM

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY:

Kylian Mbappé x Nike Air Max 98 z okazji 21 urodzin piłkarza

Nike celebruje 21 urodziny jednego z najlepszych graczy świata Kyliana Mbappe nowym wydaniem butów Nike Air Max 98. Poniżej przyjrzycie się im dokładniej. Projekt pod...

Metropolitan x adidas Superstar 80 „Snakeskin”

Przed Wami jedna z tych kolaboracji, która zainteresuje malutką grupę osób. Mowa o przedsięwzięciu, za którym stoi duet Metropolitan x adidas Skateboarding. Ich współpraca...

Tak prezentują się nowe buty Loopwheeler x Nike Air Max 95

Razem z modelem Air Max 90, które powstały we współpracy Loopwheeler x Nike, na sklepowe półki wjedzie druga sylwetka z tego przedsięwzięcia, mianowicie Air Max 95. W...

Universal Works zapoznaje nas ze swoją jesienno zimową kolekcją na 2019 rok

Zabieramy Was tym wpisem na brytyjskie podwórko, gdzie tamtejszy brand Universal Works zapoznaje nas ze swoją jesienno zimową kolekcją na 2019 rok. Brytyjski brand obchodzący...

Oto kolekcja Nike SB „Oski” Orange Label

Przed Wami na ekranach Waszych urządzeń świeża kolekcja Nike SB "Oski" Orange Label, za którą stoi Oskar Rozenberg-Hallberg, czyli skater teamu Nike SB znany...

Tak prezentują się nowe buty Loopwheeler x Nike Air Max 90

Po kilku zajawkowych fotografiach, które trafiły do sieci kilka dni temu, w końcu możemy zapoznać Was z oficjalnymi zdjęciami butów Air Max 90, które...
- Reklama -
STREETWEAR SNEAKERS DLA KOBIET DAMSKI