- Reklama -Air Jordan 11Air Jordan 11

Oto 6 sklepów, które z sukcesami prowadzą swoje streetwearowe marki

Streetwearowe sklepy to miejsca, w których mieliśmy i nadal mamy okazję zakupić marki, które nie mają swoich własnych lokalizacji lub prowadzą działalność na drugim końcu świata. To również swego rodzaju huby ulicznej kultury i miejsca spotkań dla lokalnych społeczności.

Niektóre z lokalizacji poszły o krok dalej i własnymi siłami wydają swoje kolekcje odzieży pod szyldem sklepu. Część z nich prowadzi swój brand z ogromnymi sukcesami, który z czasem stał się głównym źródłem przychodów.

Oczywiście sukces nie przyszedł sam. Elementem łączącym wszystkie poniższe sklepy to przede wszystkim zbudowana przez lata społeczność. To oni byli pierwszymi i wiernymi fanami stworzonych marek. Drugim ważnym aspektem były kontakty ze streetwearowymi mediami, które pozwoliły przedstawić ich produkty szerszemu gronu odbiorców. Na koniec, równie ważny aspekt co poprzednie, czyli dobry pomysł, lookbooki i otoczka, która zbudowała hype wokół brandu. Nie można zapomnieć o konsekwencji, czyli wypuszczanie kolekcji co sezon by utrwalić świadomość marki i pokazać poważne podejście do tematu.

Poniżej znajdziecie 6 różnych sklepów, które naszym zdaniem prowadzą swoje streetwearowe brandy z sukcesami.

patta

PATTA

Tego niderlandzkiego sklepu z Amsterdamu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sneakersowy butik, który zasłynął świetnymi kolaboracjami, z czasem zaczął wypuszczać swój własny merch. Zabieg udał się na tyle dobrze, że markę Patta można kupić w kilku całkowicie innych sklepach, a sam niderlandzki sklep otworzył swoje nowe lokalizacje w Londynie i Mediolanie.

Chłopaki ze stolicy Niderlandów serwują absolutnie podstawowe pozycje jak zwykłe bluzy, dopasowane do nich dresowe spodnie, a także bluzy z kapturem. Na cieplejsze dni roku w kolekcjach dominują t-shirty. Ich projekty są zazwyczaj bardzo proste i opierają się na odręcznym napisie z nazwą marki i różnych wariacjach na jego temat. Czasami w kolekcji przemycane są grafiki z czaszkami stworzonymi przez ich team kreatywny.

Ich aktualne kolekcje możesz sprawdzić na naszej stronie pod tym linkiem. Polecamy sprawdzić również ich sklep online oraz Instagram.

Jeśli jesteś żądnym wiedzy to koniecznie sprawdź też nasz artykuł o historii marki Patta.

lookbook patta fw19


haven

HAVEN

Dla nas to jedno z ciekawszych odkryć ostatnich lat. Dwóch braci (Daniel oraz Arthur Chmielewscy) założyli w 2006 roku sklep w kanadyjskim Edmonton. Obecnie prowadzą dwie stacjonarki w Vancouver i Toronto, a także świetny sklep online.

Ich kolekcje są tworzone w taki sposób, aby wytrzymały cztery kanadyjskie sezony. Projektanci HAVEN koncentrują się na funkcjonalnym designie, najwyższej jakości i wyjątkowym komforcie. Poszczególne produkty powstają przy użyciu najlepszych materiałów, łącząc funkcjonalne wzornictwo z nowoczesnym rozwojem tkanin, technologii i produkcji. Przy produkcji odzieży chłopaki współpracują z wykwalifikowanymi rzemieślnikami i zakładami produkcyjnymi w Kanadzie i Japonii.

Ich aktualne kolekcje możesz zobaczyć na naszej stronie pod tym linkiem. Polecamy sprawdzić również ich sklep online oraz Instagram.

lookbook haven fw20


kith

KITH

Kith to sklep, którego współzałożycielem był król sneakersowych kolaboracji – Ronnie Fieg. Jest to kolejna lokalizacja po sklepie Patta, która weszła do świata streetwearu ze sneakersowego środowiska.

Postrzegając KITH jako przedłużenie siebie, Fieg stara się zmienić obecny krajobraz mody, działając w ramach osobistej filozofii dawania konsumentowi więcej niż to, za co płaci. Stąd w kolekcjach bardzo mocna koncentracja na wysokiej klasy materiały, kroje i rozwiązania. Markę cechuje minimalizm, nie doświadczymy tu kolorowych i szalonych grafik.

KITH to również brand wchodzący we wszelakie kolaboracje, od marek czysto lifestyle’owych, poprzez sneakersowe, kończąc na całkowicie innych branżach.

Ich aktualne kolekcje sprawdzić na naszej stronie pod tym linkiem. Polecamy sprawdzić również ich sklep online oraz Instagram.

Jeśli głodnym wiedzy i chciałbyś zagłębić się odrobinę w ten brand to sprawdź nasz artykuł o historii marki KITH.

lookbook kith HO19


bodega

BODEGA

Bodega to potoczna nazwa osiedlowych sklepików, które asortymentem przypominają nasze Żabki czy może nawet Społem. Taki jest również koncept sklepu, wchodząc do niego widzimy półki pełne rozmaitych produktów pierwszej potrzeby, przekąski lub podstawowe artykuły gospodarstwa domowego. Jednak mijając drugie drzwi trafiamy do streetwearowego i sneakersowego sklepu ze świetnie wyselekcjonowanym towarem.

Jeśli chodzi o ich własny brand to nie jest to marka wysokich lotów, raczej dobrze znany sklep z własnym merchem. W ofercie znajdziemy w głównej mierze tak podstawowe produkty jak t-shirty, szorty, jak również bluzy, także te z kapturem i dopasowane do nich dresowe spodnie. Chłopaki swoją ofertę urozmaicają wszelakimi akcesoriami.

Ich aktualne kolekcje możesz sprawdzić na naszej stronie pod tym linkiem. Polecamy obadać również ich sklep online oraz Instagram.

lookbook bodega ss19 pt2


undefeated

UNDEFEATED

Undefeated, a czasami UNDFTD, to marka którą znają chyba wszyscy nasi czytelnicy. Założycielami byli James Bond oraz Eddie Cruz, a drzwi swojego sklepu otworzyli pod koniec 2002 roku.

Nazwa marki symbolizuje nieprzeciętność, mistrzostwo oraz wielki talent i dyscyplinę, czyli wszystko to z czym kojarzy nam się sport, ale mimo wszystko jest uniwersalne. Główną inspiracją jest dla nich sport, choć zdarza się, że sięgają także do klimatów wojskowych. Połączenie tych właśnie dwóch światów to jest to co wyróżnia ich na tle innych streetwearowych marek. Uważają, że sport i wojsko to podobne ideologie, reżimy, terminologia, hierarchia władzy oraz organizacja i jednolite stroje.

Ich aktualne kolekcje możesz sprawdzić na naszej stronie pod tym linkiem. Polecamy także zajrzeć ich sklep online oraz Instagram.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat kalifornijskiej marki to koniecznie sprawdź nasz artykuł o historii Undefeated.


commonwealthe

COMMONWEALTH

Commonwealth ma sklepy w różnych krajach i miastach, ale wszędzie tam starają się zrozumieć i być częścią lokalnych scen, klimatu i stylu. Ich punkt widzenia nadal pozostaje taki sam, jak wtedy, gdy otworzyli swoje pierwsze drzwi w 2004 roku. 

Ten brand chyba będzie najmniej Wam znany z całego tego zestawienia. Wcale nas ten fakt nie dziwi, relatywnie proste projekty, które niczym szczególnym się nie wyróżniają i brak wielkich i głośnych kolaboracji sprawił, że marka ma mocną rzeszę fanów gównie wśród klientów sklepu. Podobnie ja wyżej wspomniany sklep Bodega, tak i Commonwealth bazuje w dużej mierze na t-shirtach, różnych rodzajach bluz i akcesoriach, które ozdobione są prostymi napisami i brandingiem.

Ich aktualne kolekcje obadasz na naszej stronie pod tym linkiem. Polecamy sprawdzić również ich sklep online oraz Instagram.

lookbook commonwealth sp20


Jak to mawiał legendarny Gary Warnett aka Gwarizm – show love and drop knowledge! 

Jeśli spodobał Ci się artykuł to byłoby super, gdybyś udostępnił go na Facebooku, forum czy grupie związanej ze sneakersami. Podziel się dobrą wiedzą i czymś ciekawym. Może to kogoś zainteresuje i wciągnie się w naszą tematykę. Zawsze to coś więcej niż kolejny post typu: jaki będzie na tym resell.

Dzięki!

- Reklama -Air Jordan 1
- Reklama -Air Jordan 1

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category