- Reklama -Nike Air Force 1 Low SkeletonNike Air Force 1 Low Skeleton
Strona głównaBiznesPolskie sklepy Distance wykupione przez niemiecki Snipes!!!

Polskie sklepy Distance wykupione przez niemiecki Snipes!!!

Nie tak dawno pisaliśmy o przejęciu sklepów Sizeer przez brytyjskie JD Sports, a dziś mamy dla Was kolejny bardzo mocny ruch na sneakersowym rynku. Polskie sklepy Distance zostały wykupione przez niemiecki Snipes!!!

Po dziewięciu krajach Europy Zachodniej i USA, detalista z Kolonii wchodzi na rynek Europy Wschodniej. Niemiecki gigant stale się rozwija i właśnie wchodzi na rynek polski, ale nie robi tego własnymi sklepami, a wykupuje jedną z największy polskich sieci sklepów ze sneakersami – Distance.

Firma zza naszej zachodniej granicy przejmie wszystkie 31 sklepów Distance, które ulokowane są w najważniejszych i największych miastach w Polsce jak Warszawa, Kraków, Gdańsk i Łódź oraz ogólnoeuropejski sklep internetowy.

Po udanym przejęciu tych lokalizacji sieć sklepów Snipes powiększa się do łącznie 440 oddziałów.

„Snipes nie ma jeszcze sklepów w Europie Wschodniej. Polska jest dla nas ważną platformą do zdobycia przyczółka w Europie Wschodniej. Przejęcie otwiera dla nas wszystkie ważne lokalizacje w kraju i dlatego jest logicznym i dość ekscytującym krokiem ”- powiedział dyrektor generalny Snipes Sven Voth. „To daje nam wielkie możliwości w przyszłości i potencjał wzrostu, a także nowe impulsy dla naszej kultury”.

Według Snipes umowy zostały już podpisane i czekają tylko na zatwierdzenie przez organy antymonopolowe. Dotychczasowy udziałowiec i dyrektor zarządzający Distance Waldemar Więcek pozostanie w spółce jako Country Manager.

Teraz pojawia się kilka pytań – czy sklepy zmienią nazwę i będą funkcjonować pod marką Snipes? Czy polskie sklepy będą miały wyższe / lepsze konta dzięki czemu będzie jeszcze lepsza oferta i limitowane wydania? Czy rozwój sieci będzie jeszcze mocniejszy i pojawią się nowe lokalizacje czy może wręcz przeciwnie?

- Reklama -nike sb dunk low mummy
- Reklama -nike sb dunk low mummy

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: