Parra zaprojektował olimpijskie stroje Nike do skateboardingu!

parra x nike sb tokyo olympic

Ten rok jest przełomowy, ponieważ skateboarding zadebiutuje jako dyscyplina medalowa podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Specjalnie na tę wydarzenie holenderski artysta Parra zaprojektował stroje Nike SB dla trzech reprezentacji narodowych.

Obserwujemy streetwearowy rynek już kilkanaście dobrych lat i dobrze pamiętamy jak  Parra współpracował z marką Patta i Nike przy ich wspólnych projektach, które po dziś dzień uznawane są za kultowe. Wtedy to były tylko „uliczne” projekty, które nie wychodziły poza nasze środowisko.

Teraz Pieter Janssen, bo tak właściwie nazywa się artysta z Niderlandów, został zaproszony przez amerykańskiego giganta do zaprojektowania strojów na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie! To idealnie pokazuje jak mocno zmienił się rynek i jak z ulicznych brandów, postaci czy sklepów wszystko przeszło płynnie do mainstreamu.

Sportowcy reprezentujący drużynę USA, Francji i Brazylii będą rywalizować w „strojach” wyprodukowanych w 100% z przetworzonego poliestru, a za ich odważny design odpowiadał wspomniany wyżej Parra.

Zestaw dla reprezentacji USA inspirowany był tradycyjną koszulką do koszykówki i reprezentuje wolność. W lewym dolnym rogu koszulki wyszyto orła, a nazwa kraju pojawia się na lewym rękawie, z kolei na piersiach widzimy logo Swoosh oraz flagę USA.

Koszulka Francji jest odą do tradycyjnego tenisowego polo i reprezentuje nadzieję oraz wiarę. Na lewej piersi mamy koguta, natomiast francuska nazwa pojawia się na lewym rękawie.

Z kolei koszulka zaprojektowana dla reprezentacji Brazylii inspirowana była tradycyjną koszulką piłkarską Canarinhos. Tu również pojawia się ptak w postaci tukana, który został umieszczony w lewym dolnym rogu, a całość reprezentuje szczęście. Zwieńczeniem projektu było umieszczono napisu BRA na lewym rękawku.

Oczywiście grafiki, wzory i napisy mamy w charakterystycznym dla Parry stylu.

Mamy nadzieję, że prezentowane poniżej koszulki Parra x Nike SB będzie można kupić w ich sklepie online. Które wypadły najlepiej?

parra nike skateboarding tokyo olympic usa parra nike skateboarding tokyo olympic france parra nike skateboarding tokyo olympic brazil