- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznesSupreme wycenione na 1 miliard dolarów!

Supreme wycenione na 1 miliard dolarów!

Ledwo kilka dni temu informowaliśmy o prawdopodobnym przejęciu Supreme przez zewnętrzną firmę, a już wyciekły kolejne plotki.

Po tym jak właściciel i założyciel nowojorskiej marki James Jebbia poinformował o przejęciu części udziałów przez firmę Carlyle Group w sieci pojawiły się informacje na temat potencjalnej kwoty odstępnego. Jak informuje Women’s Wear Daily Supreme sprzedaje 50 procent udziałów za kwotę 500 milionów dolarów. Oznacza to, że marka została wyceniona na kwotę $1 miliarda udziałów własnych przy oczekiwanych przychodach w wysokości 100 milionów dolarów.

Teraz pojawia się inne pytanie – co Supreme i James Jebbia zrobią z tą kwotą? Być może kwota wykupu zostanie przeznaczona na inwestycje i zwiększenie produkcji przy jednoczesnym otwarciu kolejnych sklepów stacjonarnych by sprostać zapotrzebowaniu klientów.

Być może sklepy te pojawią się w Azji, gdzie marka ma już 6 sklepów, ale wszystkie są w Japonii. Nie ma ani jednego w Chinach, Hong Kongu  czy Korei, gdzie popyt jest równie duży.

Więcej sklepów oznacza również więcej towaru i co za tym idzie marka będzie mniej limitowana. Jeśli przekroczą pewien próg to być może hype spadnie i całość runie. Czas pokaże jak to wszystko się zakończy lub rozwinie.

Supreme wycenione na 1 miliard dolarow-1

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: