- Reklama -Nike Sale
Strona główna Biznes Założyciel StockX Josh Luber odchodzi z firmy!

Założyciel StockX Josh Luber odchodzi z firmy!

Mamy dla Was dość zaskakującą i niespodziewaną informację. Współzałożyciel StockX Josh Luber odchodzi z firmy! Informację pojawiła się na jego oficjalnym koncie na Intagramie, gdzie wrzucił przyciemnione logo Stock X z podpisem „Thank You”.

Pięć lat temu Josh Luber przekształcił przewodnik po cenach sneakersów bazujący na sprzedaży na eBay w lukratywny biznes, platformę i serwis, który zmienił cały świat obrotu sneakersami. Rynek wtórny z Opla zmienił się w Ferrari. Całe przedsięwzięcie udało się z pomocą właściciela Cleveland Cavaliers – Dana Gilberta, Chrisa Kaufmana i Grega Schwartza.

Luber odchodzi ze StockX zaledwie rok po tym jak zrezygnował ze stanowiska CEO. Na jego miejsce przyszedł były starszy wiceprezes eBay na Amerykę Scott Cutler. Chwilę po tym firma została wyceniona na ciut ponad 1 miliard dolarów.

stockx josh luber

Według samego Lubera to było oczywiste, że pewnego dnia odejdzie z firmy. W wywiadzie dla BoF powiedział – „Od dnia, w którym założyłem StockX, zawsze miałem zamiar rozpocząć kolejny start-up – a potem prawdopodobnie kolejny i kolejny”.

Oficjalne oświadczenie StockX mówi, że Josh Luber pozostanie inspiracją dla przyszłości firmy.

„Firma StockX została założona ponad cztery lata temu przez grupę wizjonerów, którzy chcieli wywrócić handel elektroniczny do góry nogami i odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby konsumentów” – czytamy w oświadczeniu. „W dniu dzisiejszym StockX ogłasza, że Josh Luber, współzałożyciel firmy, odchodzi, aby realizować swoje interesy poza firmą. Od czasu odejścia ze stanowiska w czerwcu 2019 r. – kiedy to dyrektor eBay i StubHub Scott Cutler objął stanowisko dyrektora generalnego – Josh koncentrował się na innowacjach w branży. To właśnie dzięki temu procesowi na nowo zainteresował się powrotem do swoich korzeni przedsiębiorczych. W ciągu ostatniego roku Luber i Cutler, który był pierwszym inwestorem i doradcą StockX, pracowali razem, aby zapewnić płynne przejście. Pomimo tego, że będzie nam brakowało Josha, jego wizja tego, czym może być StockX, pozostanie inspiracją dla ponad 800 członków zespołu, którzy każdego dnia pracują nad rozwojem firmy”.

Mówi się, że najlepiej odejść będąc na szczycie. Luber wziął te słowa do serca, ponieważ dane pokazywały, że tegoroczny maj i czerwiec były najlepszymi miesiącami w historii firmy. Jednocześnie przez pandemię firma zmagała się z ogromnymi opóźnieniami i to nie tylko przy sprawdzaniu oryginalności butów, ale również z wysyłkami i płatnościami.

Odejście Lubera ze Stock X nie jest jedynym ruchem kadrowym w branży w ostatnim czasie. Niedawno ze stanowiska szefa linii Yeezy w adidasie odszedł Jon „Wex” Wexler.

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Nike Sale

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: