- Reklama -Nike x UndefeatedNike x Undefeated
Strona głównaBiznesFoot Locker kupuje WSS i Atmos za łączną kwotę 1,1 miliarda dolarów!

Foot Locker kupuje WSS i Atmos za łączną kwotę 1,1 miliarda dolarów!

Dziś dowiadujemy się o kolejnych ruchach na rynku sklepów ze sneakersami. Po tym jak sklepy Distance zostały wykupione przez niemiecki Snipes oraz JD Sports zaczyna przejmować udziały w sklepach Sizeer teraz do gry wchodzą kolejni gracze. Amerykański Foot Locker rozpoczyna procedurę zakupu WSS i Atmos za łączną kwotę 1,1 miliarda dolarów!

Foot Locker ogłosił zakup dwóch różnych sprzedawców detalicznych, ponieważ zamierza rozszerzyć swoją obecność poza centrami handlowymi. W dwóch osobnych komunikatach amerykański gigant poinformował, że zapłaci 750 milionów dolarów za zakup WSS z siedzibą w Los Angeles i 360 milionów dolarów na zakup sklepów Atmos z siedzibą w Japonii.

„Obie transakcje odzwierciedlają nasze zaangażowanie w naszą strategię rozwoju i angażowanie nowych konsumentów” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Foot Locker, Richard Johnson.

atmos

Atmos odnotował 175 mln USD sprzedaży w 2020 roku, a większość swoich sklepów, bo 39, ma rozlokowanych w Japonii. Posiada również niewielką liczbę 10 sklepów poza granicami..

Hidefumi Hommyo, założyciel firmy atmos, powiedział: „atmos powstał w 2000 roku jako mały sklep detaliczny na bocznych ulicach Ura-Harajuku. Nasza pasja do kultury sneakersów i umiejętność nawiązywania kontaktu z naszymi klientami były siłą napędową naszego rozwoju. Co ważne, Foot Locker podziela tę pasję i cieszymy się, że możemy połączyć z nimi siły, aby wprowadzić firmę Atmos w kolejną fazę rozwoju.

wss

Natomiast WSS, który odnotował 425 mln USD przychodów w 2020 roku, ma 93 sklepy na Zachodnim Wybrzeżu i Południowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych.

„WSS zbudowało odnoszący sukcesy, szybko rozwijający się biznes, będąc pionierem w modelu sklepów osiedlowych, zbudowanym na zaangażowaniu społeczności i ofercie dla całej rodziny. To przejęcie wzbogaca nasz asortyment produktów i zapewnia dostęp do bazy klientów i powierzchni sklepu, które są zarówno zróżnicowane, jak i uzupełniające nasze obecne portfolio” – powiedział w oświadczeniu Dick Johnson, prezes i dyrektor generalny Foot Locker Inc.

Obie sieci sklepów nadal będą funkcjonować pod swoimi nazwami, działając jako nowe podmioty w portfolio Foot Locker. Oczekuje się, że transakcje zostaną zamknięte w trzecim kwartale bieżącego roku.

- Reklama -Adidas Yeezy Boost 700 MNVN
- Reklama -adidas Yeezy Boost 700 V2adidas Yeezy Boost 700 V2

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: