- Reklama -NikeNike

FC Barcelona przedstawia nowe koszulki piłkarskie nawiązujące do Igrzysk Olimpijskich ’92

Nike Football oraz FC Barcelona prezentują nowe koszulki piłkarskie na nadchodzący sezon 2022/2023. Prezentowany zestaw na mecze domowe czerpie inspiracje z Igrzysk Olimpijskich z 1992 roku, które gościły właśnie w Barcelonie.

Z okazji 30 lecia tamtejszych wydarzeń, projektanci spod znaku Swoosha serwują nam koszulki podpisujące się pod sloganem „The Flame Lives On”. Chodzi o olimpijski znicz, który nadal świeci nad miastem i przełomowego momentu, który odmienił miasto. Katalońska drużyna zmierza teraz w nową przyszłość dla klubu i będzie nosić płomień, który wciąż płonie, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Koszulka Nike zaprojektowana na sezon 2022/23 stanowi odejście od poprzednich strojów Barcelony. Charakterystyczne niebiesko-czerwone pasy — które nadają klubowi przydomek Blaugrana — mają teraz dwa różne odcienie niebieskiego. Granatowy i jaśniejszy kolor niebieski zostały wybrane, aby reprezentować tworzenie nowych przestrzeni w mieście i nowe połączenia z morzem podczas igrzysk z 1992 roku. Ten ciemniejszy odcień granatu pojawia się również na kołnierzu, rękawach, spodenkach i skarpetkach, ponownie pokazując odejście od poprzednich strojów Barcelony.

Co ciekawe, na koszulkach zobaczycie napis SPOTIFY – nowego sponsora katalońskiej drużyny. Obie strony podpisały ogromny kontrakt w tym roku, który przekłada się również na zmianę nazwy stadionu.

Nowe koszulki piłkarskie FC Barcelona możecie już kupić w oficjalnym sklepie Nike pod tym linkiem.

koszulki pilkarskie fc barcelona nike 2022 2023 0 koszulki pilkarskie fc barcelona nike 2022 2023 1 koszulki pilkarskie fc barcelona nike 2022 2023 2 koszulki pilkarskie fc barcelona nike 2022 2023 3 koszulki pilkarskie fc barcelona nike 2022 2023 4

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: