- Reklama -NikeNike

Unikatowe Nike Air Kukini powracają! Oto wersja „Topography”

Nic tak nas nie cieszy jak powrót na sklepowe pułki perełek sprzed lat. Dziś z ogromną przyjemnością informujemy, że po ponad 20 latach od debiutu powracają Nike Air Kukini. Poniżej znajdziecie zdjęcia jednej z pierwszych kolorystyk, mianowicie „Topography”.

Słowami wstępu – Air Kukini powstały w ramach niesamowitego programu Alpha Project, który wystartował w 1999 roku. Dzisiejszy bohater zadebiutował w sklepach w 2000 roku, a ostatnia reedycja odbyła się w 2011. Za jego projekt odpowiadał Sean McDowell, którego możecie kojarzyć z projektu Air Max Plus. Inspirację do stworzenia tego modelu zaczerpnął… ze stroju narciarki Picabo Street, który był pokryty pajęczyną.

Najbardziej charakterystycznym elementem tego projektu jest rzecz jasna klatka z przezroczystego tworzywa, która niczym pajęczyna otacza całą cholewkę i schodzi aż do podeszwy. Jednak to nie koniec wyjątkowości tego modelu. Na języku i zapiętce zamontowano pętelki pomagającą założyć jednolitą konstrukcję na stopy, a to dlatego, że zrezygnowano w niej ze sznurowania. Dopełnieniem projektu są skórzane nakładki na toeboxie i pięcie. Jeśli Wasz wzrok powędruje na podeszwę to zauważycie tam okienko z systemem amortyzacji. Natomiast przy kołnierzu zauważycie słynne pięć kropek odnoszące się do wspomnianego wyżej programu.

Prezentowana poniżej wersja bazuje na cholewce z odcieniach błękitu i wzorze przypominającym topograficzną mapę. Skórzane nakładki i pętelki zabarwiono na biało, podobnie ja podeszwę i wyściółkę. Zresztą sami zerknijcie na dołączone zdjęcia.

Nike zakomunikowało, że opisywane perełki trafią do apki Nike SNKRS już 21 czerwca. Macie zatem jeszcze kilka chwil by się do nich przekonać.

Nike Air Kukini „Topography”
Summit White/Aviator Grey-Mystic Navy
DV1894-100
21 Czerwiec 2022
629 PLN

nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 1 nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 2 nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 3 nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 4 nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 5 nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 6 nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 7 nike air kukini summit white aviator grey DV1894-100 8

LINK DO SKLEPU

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: