- Reklama -The Illest Instagram
Strona głównaBiznesByli inwestorzy Supreme wykupują większościowe udziały w sklepie END

Byli inwestorzy Supreme wykupują większościowe udziały w sklepie END

Pamiętacie jak The Carlyle Group kilka lat temu wykupili połowę udziałów w Supreme? A później odsprzedali je z ogromnym zyskiem do konglomeratu VF Corp? Teraz wspomniani inwestorzy wykupują większościowe udziały w najlepszym streetwearowym sklepie na świecie – END Clothing.

Pomimo nabycia udziałów brytyjskiego sklepu przez The Carlyle Group współzałożyciele Christiaan Ashworth oraz John Parker nadal będą posiadać znaczący mniejszościowy pakiet udziałowi i pozostaną na stanowiskach CEO. Obecny inwestor Index Ventures, który obecnie posiada pakiet mniejszościowy, przeprowadzi exit już 1 kwietnia.

Po przeprowadzeniu przejęcia nowy inwestor planuje ekspansję nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również na inne rynki światowe.

Ashworth i Parker w oświadczeniu stwierdzili:

„Cieszymy się, że możemy powitać Carlyle jako naszego nowego partnera. Ich doświadczenie i bogate osiągnięcia w dziedzinie marek luksusowych i streetwearu będą dla nas nieocenione we wspieraniu długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju END. Znajomość branży i prawdziwie globalna platforma Carlyle odegrają zasadniczą rolę w dotarciu przez END. do coraz szerszej międzynarodowej publiczności. Chcielibyśmy również podziękować Index Ventures za bycie fantastycznym partnerem, z którym świetnie się współpracowało przez ostatnie 7 lat”

end clothing

END. to sklep założony w 2005 roku z siedzibą w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Można go określić jako globalny, multibrandowy, głównie internetowy detalista oferujący luksusową i współczesną modę oraz najlepsze sneakersy i streetwear.

Firma współpracuje obecnie z ponad 500 projektantami i markami, a dzięki ekskluzywnym kolaboracjom i wyjątkowej ofercie wielokanałowej, w tym platformie internetowej, aplikacjom mobilnym i sklepom stacjonarnym, stworzyła wysoce zaangażowaną i lojalną bazę klientów.

END. koncentruje się mocno na wysokiej jakości doświadczeniach konsumenckich i wyselekcjonowanym wyborze produktów. Firma zatrudnia ponad 650 osób w Wielkiej Brytanii i wysyła towary do ponad 100 krajów na całym świecie.

Massimiliano Caraffa, dyrektor zarządzający ds. Konsumenckich i detalicznych zespołu doradczego Carlyle Europe Partners, powiedział:

„Pociąga nas charakterystyczny styl END., Który łączy luksusowe i współczesne marki z najlepszymi butami i odzieżą sportswearową. Jesteśmy podekscytowani licznymi możliwościami rozwoju, które stoją przed firmą, w tym wprowadzeniem odzieży damskiej, a także dalszą ekspansją międzynarodową ”.

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -The Illest Instagram

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: