- Reklama -NikeNike

Workwear – oto 7 firm, które warto znać

Skoro już dowiedziałeś się co to jest workwear i wiesz już, w które pozycje z garderoby zainwestować i jak je nosić, to najwyższa pora poznać najlepsze marki i firmy tworzące odzież roboczą zahaczającą o menswear i streetwear.

W ostatnich sezonach high fashion i streetwear wzajemnie się przenikają, jedni czerpią inspiracje od drugich i co najważniejsze – przynosi to korzyści dla konsumentów w postaci coraz to ciekawszych propozycji.

Pomimo przenikania się wspomnianych wyżej branż workwear pozostaje nadal w grze, a nawet rośnie w siłę i możemy go zauważyć w nowej, bardziej ulicznej czy wręcz „modowej” odsłonie, o czym zresztą wspominaliśmy w jednym z podlinkowanych wyżej artykułów.

Do tego warto również zwrócić uwagę na obecne czasy, w których będziemy zwracać większą uwagę na to co kupujemy, ile na to wydajemy i czy cena za dany produkt jest adekwatna do jakości. Lepszego stosunku jakość – cena nie otrzymamy nigdzie indziej jak właśnie przy odzieży roboczej przeznaczonej do codziennego noszenia.

Workwear stale pozostaje aktualny, nie reaguje na trendy, a produkty są wytrzymałe i przede wszystkim praktyczne.

Poniżej przedstawimy Wam najlepsze / najciekawsze marki oraz firmy działające w sektorze opisywanym w skrócie jako workwear, ale jednocześnie są mocno przenikają do współczesnej mody męskiej, a menswear i streetwear nie są im obce.

engineered garments

Engineered Garments

Engineered Garments to nowojorska marka modowa japońskiego projektanta Daiki Suzuki, która idealnie wpasowuje się w sektor ze współczesną odzieżą męską. Na markę ma wpływ amerykańska odzież w sportowym klimacie, odzież outdoorowa i wojskowa stylistyka, oczywiście nie brakuje tu inspiracji odzieżą roboczą. EA łączy klasyczną Americanę z japońską estetyką.

Warto sięgnąć u nich po koszule, lekkie kurtki robocze i przed wszystkim po spodnie.

Gdzie kupić?

Brytyjskie sklepy END Clothing oraz Nepenthes będą miały największy asortyment, ale można również sprawdzić Goodhood, The Hip Store oraz Mr Porter.

Carhartt WIP

Korzenie marki Carhartt sięgają aż 1889 roku, ale linia WIP to bardziej streetwearowa i modowa odsłona tej marki, którą zapoczątkowano w latach ’90 poprzez osobną linię dystrybucyjną i licencjonowanie projektów. Tradycyjne produkty amerykańskiego giganta otrzymały tu kroje i projekty adekwatne do obecnych czasów i wymagań rynku.

Nie będziemy się tu zbytnio rozpisywać, ponieważ większość wspomnieliśmy przy okazji artykułu o historii marki Carhartt WIP. Ich oferta jest przeogromna i zawsze można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Do tego kultowe pozycje takie jak Detroit Jacket i spodnie robocze to absolutna podstawa w garderobie u każdego z nas.

O aktualnych kolekcjach i kolaboracjach przeczytacie pod tym linkiem.

Gdzie kupić?

Najlepiej udać się do ich oficjalnego sklepu online, który bezproblemowo wysyła do Polski i często robi wyprzedaże. Kupicie tam również ich kolaboracyjne projekty.

blue de paname

Blue de Paname

W ciągu zaledwie kilku lat Bleu de Paname dotarło do czołówki sceny odzieży męskiej. Paryska marka przoduje, dzięki prostej, modnej i „zaktualizowanej” odzieży roboczej do pracy i wypoczynku. Produkty Bleu de Paname są skierowane do nowej generacji klientów, którzy doceniają jakość, trwałość i bezbłędny design. Z dumą głoszą, że ich produkcja wykonywana jest w 100% we Francji.

Ich flagowym produktem jest kurtka robocza Bleu De Paname Vest de Comptoir chore.

Gdzie kupić?

Można zajrzeć chociażby do brytyjskiego sklepu END Clothing czy workingclassheroes

dickies

Dickies

Odzież Dickies od ponad 90 lat nieodłącznie kojarzy się z ciężką pracą. Jest jedną z najstarszych w tym zestawieniu i z największymi tradycjami. Dziś marka Dickies to jednak przede wszystkim solidne ubrania dla fanów kultury miejskiej, skateboardingu czy motoryzacji. Wszyscy fani marki doceniają wygodę, jakość wykonania i niebywałą trwałość odzieży. W trakcie ponad dziewięćdziesięcioletniej historii firmy, poza odzieżą roboczą, w ofercie Dickies pojawił się pełen przekrój streetwearowej odzieży męskiej – od spodni, poprzez koszule i t-shirty po dodatki takie jak portfele czy paski.

Z ich oferty możemy polecić przede wszystkim spodnie Dickies 874 Work Pant, które są absolutną podstawą.

Gdzie kupić?

Sprawdźcie listę sklepów stacjonarnych oraz internetowych na oficjalnej polskiej stronie Dickies.

stan ray

Stan Ray

Stan Ray to brand z Texasu, którego początki sięgają 1972 roku. Firma rozpoczęła z garstką maszyn do szycia i wynajętym mieszkaniem. 40 lat później nadal trzymają się swoich głównych korzeni związanych z ciężką pracą, wysoką jakością i trwałą odzieżą.

Amerykański brand co sezon serwuje zestaw propozycji utrzymanych w minimalistycznym stylu, a cała oferta obejmuje niemalże wszystko: od dżinsów, chinosów, poprzez koszulki, kończąc na kurtkach i torbach do codziennego użytku.

Gdzie kupić?

Ich własny sklep online lub END Clothing

or slow

Orslow

Japończycy są prawdopodobnie producentami najlepszej odzieży na całym świecie inspirowanej odzieżą roboczą, podążając za swoją słynną miłością do jeansów i wszystkich rzeczy związanych z Americaną.

Orslow jest uznawane za ponadczasową brand, którego ubrania często wykonywane są przy użyciu czasochłonnych metod, często są to rękodzieła. Pomimo, że ubrania są klasyczne (spodnie robocze, koszule typu chambray, kurtki jeansowe), to tkaniny są światowej klasy.

Gdzie kupić?

Możecie zajrzeć oczywiście do sklepu END Clothing, a także do Norse Store oraz Nitty Gritty.

nigel cabourn

Nigel Cabourn

Nigel to projektant z Newcastle, który swoją przygodę z projektowaniem odzieży męskiej zaczynał już w latach ’70. Wtedy zaczął również kolekcjonować starą odzież wojskową i roboczą, co doprowadziło go do jednego z największych fachowców w tej dziedzinie na całym świecie.

Jego wiedza, doświadczenie oraz ogromne zbiory sprawiają, że jego interpretacje i ponownie wydania odzieży roboczej nie mają sobie równych.

Dla Cabourna produkt jest najważniejszy. Tkaniny i wykończenia, z którymi współpracuje, są starannie dobierane, dzięki czemu produkuje najlepsze ubrania, jakie może.

Gdzie kupić?

Warto przed wszystkim udać się do oficjalnego sklepu online, można też sprawdzić niezawodny END Clothing.


Mamy nadzieję, że ten wpis będzie dobrym wstępem i początkiem Twojej przygody z odzieżą roboczą traktowaną jak streetwear i menswear. Od tych marek możesz zacząć, ale od siebie polecamy eksperymentować, szukać samemu i testować brandy z różnych krańców świata. Takich marek jak te powyższe są dziesiątki, więc każdy będzie mógł odnaleźć unikatowe pozycje i ciekawie je zestawić z pozostałą częścią garderoby.

Po przeczytaniu tego artykułu polecamy jeszcze sprawdzić pozostałe dwa:

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category