- Reklama -NikeNike

[WYWIAD] UNIQLO otwiera sklep w Warszawie, a my zapytaliśmy o szczegóły

Po latach oczekiwań japońska marka UNIQLO wreszcie otworzy sklep w Polsce, a dokładniej w centrum Warszawy przy ulicy Marszałkowskiej w Domach Towarowych Wars Sawa Junior.

Będzie to pierwsze osobiste spotkanie brandu z klientami w Polsce. Fani marki do tej pory mogli zapoznać się z produktami LifeWear. Na te kilka dni przed otwarciem dostaliśmy możliwość zadania kilku ważnych dla nas i dla Was pytań. Zapraszamy do wywiadu.

uniqlo london regent street
UNIQLO London Regent Street

THE ILLEST: Przede wszystkim dziękuję za poświęcony czas i chęć do rozmowy. Gratulujemy rozwoju firmy i wejścia na Polski rynek. Czy możesz mi powiedzieć, jak długo trwał proces podejmowania decyzji i skąd pomysł na otwarcie sklepu w Polsce?

UNIQLO: Otwarcie pierwszego sklepu na nowym rynku to proces, który wymaga sporo czasu, zwłaszcza, że ​​chcemy mieć pewność, że mamy najlepszą lokalizację do zapewnienia oferty UNIQLO dla jak największej liczby klientów.

Decyzję o otwarciu sklepu stacjonarnego oparliśmy na doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem sklepu internetowego UNIQLO w Europie. Wierzymy, że warszawski pop up store pozwoli nam jeszcze lepiej poznać polski rynek i opracować długoterminowe plany z nim związane.

uniqlo workwear 1

TI: W informacjach prasowych pojawiły się informacje, że sklep w Warszawie pojawi się w formule POP-UP Store. Możemy się spodziewać, że będzie to sklep tymczasowy? Jeśli tak, to na jak długo będzie otwarty? Planujecie otwarcie innych sklepów w Polsce? Na przykład poza Warszawą?

U: Przewidujemy, że sklep pop-up będzie działał przez około rok. Najpierw chcielibyśmy uzyskać głębsze zrozumienie polskich klientów i rynku poprzez nasz sklep tymczasowy, który będzie naszą pierwszą okazją do fizycznej obecności w Polsce.

Po zdobyciu doświadczenia poprzez warszawski sklep rozważymy długoterminowe plany, w tym możliwość otwarcia jednego lub kilku stałych sklepów.

TI: Co znajdziemy w ofercie warszawskiego sklepu? Czy nasi czytelnicy będą mieli szansę kupić projekty od UNIQLO U i UT? Czy w ofercie znajdą się także projekty kolaboracyjne, takie jak kolekcje JW Anderson, White Mountaineering i Jil Sander?

U: Pomimo, że nasz sklep pop-up będzie jednym z naszych mniejszych sklepów pod względem powierzchni sprzedaży (około 800 mkw. na dwóch piętrach), będziemy prezentować produkty dla mężczyzn, kobiet, dzieci i niemowląt.

Naszym celem jest również zapewnienie różnych kolaboracji, a także kolekcji Uniqlo U opracowanej przez Christophe’a Lemaine’a i jego zespół.

lookbook-uniqlo-u-fw22

TI: Szykujecie coś specjalnego na otwarcie w Polsce? Wydarzenie specjalne, a może kolekcja z lokalnymi projektantami lub artystami?

U: Nadal pracujemy nad szczegółami planu i na pewno poinformujemy o nim w odpowiednim czasie.

TI: Na koniec najważniejsza rzecz dla naszych czytelników – kiedy możemy spodziewać się otwarcia sklepu?

U: Nie możemy się doczekać, aż 27 października otworzymy drzwi, by powitać klientów z Warszawy i całej Polski w naszym sklepie.


Zatem jeśli bylibyście zainteresowani zakupami to zapraszamy pod poniższy adres:

SKLEP UNIQLO POLSKA POP-UP
WARS SAWA JUNIOR
Marszałkowska 104/122, Warszawa
Godziny otwarcia: 9:00 – 21:00 (od 10:00 w dniu otwarcia 27 Października 2022r)

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE WYWIADY:

Sprawdź wszystkie: