- Reklama -NikeNike
ARTYKUŁ

Air Jordan 5 – oto historia jednego z najlepszych modeli w całej serii

Ten artykuł poświęcimy historii Air Jordan 5, czyli jednego z ciekawszych i najpopularniejszych modeli ze stajni Jordan Brand. Dowiesz się tu jakie były inspiracje przy ich projektowaniu, jaka jest budowa buta, a także przedstawimy ciekawostki z nimi związane. Dodatkowo umieszczamy materiały z kampanii reklamowej oraz wszystkie dotychczasowe kolorystyki.

Wstęp

Piątki pojawiły się na rynku w 1990 roku, w głośnikach można było usłyszeć wtedy takie kawałki jak Ice Ice Baby czy Step By Step, a w kinach królowały takie filmy jak Kevin Sam w Domu, Pretty Women, a także Żółwie Ninja, Pamięć Absolutna czy Gliniarz w przedszkolu ze Schwarzeneggerem. Przepiękny okres.

A co w tym czasie działo się u Michaela Jordana i jego chicagowskich byków?

Sezon 1989 / 90 przyniósł zmiany na stanowisku trenerskim, pałeczkę przejął wówczas asystent zwolnionego Doug’a Collinsa – Phill Jackson, który wraz z Texem Winterem zaczęli wprowadzać w ataku osławione 'trójkąty’. Pod wodzą niezastąpionego Jacksona Bulls zakończyli sezon z bilansem 55-27. Drużyna Byków ponownie przeszła do finału konferencji, gdzie trzeci raz z rzędu spotkali się z Detroit Pistons i kolejny raz musieli uznać ich wyższość.

Co do samego Michaela to oczywiście ponownie zaliczył udany sezon. Jego Powietrzność kolejny raz (czwarty z rzędu) wygrał klasyfikację strzelców (33,6 punktu na mecz) oraz klasyfikację najlepiej przechwytujących (2,77 na mecz). Dołożył do tego jeszcze 6,9 zbiórek oraz 6,3 asyst na mecz. Skuteczność z gry 52,5%, za trzy punkty wyniosła 37,6%, natomiast rzutów wolnych 85%.

Osiągnięcia Michaela w tamtym okresie:

  • tytuł najlepszego strzelca ligi
  • tytuł najlepszego przechwytującego
  • zawodnik miesiąca 2x
  • wystąpił w meczu Gwiazd
  • wybrany do pierwszej piątki sezonu
  • wybrany do składu najlepszych obrońców ligi

W tym sezonie udało mu się zaliczyć najlepszy mecz w karierze. W meczu przeciwko Cleveland Cavaliers zdobył aż 69 punktów, co było rekordem kariery, podobnie jak 18 zbiórek w tym samym meczu.

Michael Jordan w Air Jordan V

Klikając w zdjęcie zobaczysz powiększenie.

HISTORIA AIR JORDAN 5-15

Inspiracje przy projektowaniu modelu AJ5

Za projekt ponownie odpowiedzialny był nie kto inny jak sam Tinker Hatfield, który zresztą po dziś dzień pracuje w Nike. To właśnie on odpowiedzialny był między innymi za Trójki i Czwórki, o których pisaliśmy Wam jakiś czas temu. Jego znajomość z Michaelem przeradzała się w coś więcej, z czasem pojawiła się przyjaźń, a współpraca szła im coraz lepiej. Hatfield był znany z tego, że inspiracji szukał dosłownie wszędzie, podobnie było i tym razem.

„Oglądałem stary film o Drugiej Wojnie Światowej i byłem bardzo podekscytowany walkami powietrznymi samolotów. Wow! Przecież to świetny motyw, który można by wdrożyć w nowym projekcie” – wspomina Tinker.

HISTORIA AIR JORDAN 5-1

Pamiętam jak oglądałem film i pomyślałem – niech buty mają bryłę podobną do linii samolotu, ale oczywiście bez skrzydeł” – opowiada Tinker Hatfield.

Mówiąc samolot miał na myśli jednosilnikowego myśliwca North American P-51 Mustang, na którym żółnierze malowali zęby by przestraszyć przeciwnika. Efektem tego jest zębaty motyw widoczny na podeszwie. Zerknijmy jednak głębiej na przesłanie jakim kierował się projektant.

Dało mi to możliwość by popchnąć do przodu technologów, by stworzyć coś lżejszego, posłuchać Michaela o tym co nie grało w poprzednim modelu, etc. Po tym wszystkim dodałem 'dołóżmy do tego historię i otoczkę’. W tym przypadku były to samoloty” – dodał po chwili amerykański projektant.

HISTORIA AIR JORDAN 5-2

Pierwszą analogią, która przyszła mi do głowy było porównanie ataku myśliwca do tego co robi Michael na parkiecie. Krąży spokojnie po boisku by w mgnieniu oka zaatakować. Zwód, atak na kosz i boom – pakuje piłkę do kosza z góry” – tak podsumowuje cały zamysł słynny projektant.

air jordan 5 v design sketch

air jordan 5 v design sketch 1

Budowa i ciekawostki na temat Air Jordan V

Air Jordan V były pierwszymi Jordanami i zarazem pierwszymi butami do kosza, w których wykorzystano przeźroczysty spód podeszwy. Od spodu było widać duży logotyp Jumpmana. Do tego dochodzi ogromny język, który miał pomagać przy swobodniejszym zakładaniu butów. Dodatkowo na dwóch pierwszych kolorystykach Tinker wprowadził na językach odblaskowy materiał 3M.

A co powiecie o odblaskowym języku, który mógłby błyszczeć i świecić w chwili, gdy fotoreporterzy robiliby zdjęcia czy o tym, że język jest większy niż standardowy. Można by go wtedy złapać przy zakładaniu butów i dzięki temu stopa swobodniej wchodzi do buta, tego właśnie chciał Michael.” – opowiada Tinker.

Nie zapominajmy o ulepszonej bocznej siateczce, którą wprowadzono już przy Air Jordan 4. Następnie należy wspomnieć o asymetrycznym kołnierzu czy ogromnym lacelocku, który miał utrzymać wiązanie, a ono oczywiście stopę w bucie. Zrezygnowano jednak z plastikowych elementów na tyle, które widzieliśmy przy Trójkach i Czwórkach. Za to pojawia się w tym miejscu logotyp Nike Air, który jest tak bardzo pożądany w obecnych czasach.

Pod piętą nadal widzimy okienko pokazujące system Air, nie zmieniono tego od czasów AJ3. Buty mają niezłą amortyzację i dopasowanie do stopy. Były przeznaczone dla obrońców i skrzydłowych.

IMG_3696 IMG_3697 IMG_3698 IMG_3699

Kampania reklamowa

W 1990 roku przy promocji Air Jordan V ponownie zamieszany był nie kto inny jak Spike Lee aka Mars Blackmoon. Była to już trzecia wspólna kampania amerykańskiego reżysera i marki Nike / Jordan Brand. Poniżej znajdziecie trzy kampanie reklamowe, które wykonano w formie video.

Jednym z głównych założeń i haseł przewodnich kampanii była ta 'rozmowa’:

what made MJ the best player in the universe? Was it the vicious dunks? Maybe. Was it the haircut? Definitely not. Was it the extra long shorts? Nope. Was it the short socks? Nah. It had to be the shoes, right? Right?

HISTORIA AIR JORDAN 5-10 HISTORIA AIR JORDAN 5-11

Gdzie kupić Air Jordan 5?

Aby być na bieżąco z datami premier i wszelkimi zapowiedziami koniecznie sprawdzaj ten link. Oczywiście buty nie pojawiają się one co tydzień, a jedynie raz na kilka miesięcy, więc trzeba być cierpliwym.

Wszelkie nowości w modelu Jordan 5 kupicie w oficjalnym sklepie Jordan Brand pod tym linkiem.

Jeśli przegapicie premierę lub nie uda się Wam powinąć swojego rozmiaru to po premierze część osób odsprzedaje swoje wydania na StockX, które sprawdzi dla Was ich autentyczność. Tam dostaniecie również starsze wydania sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat.

LINK DO SKLEPU


Sprawdź pozostałe artykuły dotyczące historii modeli:


HISTORIA AIR JORDAN 53 HISTORIA AIR JORDAN 54 HISTORIA AIR JORDAN 55 HISTORIA AIR JORDAN 56 HISTORIA AIR JORDAN 57 HISTORIA AIR JORDAN 58 HISTORIA AIR JORDAN 510

Wszystkie kolorystyki Jordan 5

Pierwsze wersje butów Air Jordan V pojawiły się w sklepach w 1990 roku. Na pierwszy ogień poszły wówczas cztery kolorystyki: Fire Red, Metallic, a także Grape i Black Tongue aka Fire Red. Dwie pierwsze miały odblaskowy język wykonany z materiału 3M.

Do pierwszego powrotu Piątek trzeba było czekać aż 10 lat, to jest do roku 2000. Powróciły wtedy wersje Fire Red oraz Metallic. Ponadto pojawiły się pierwsze całkiem nowe kolorystyki – Laney nawiązująca do barw szkoły, do której chodził Michael oraz White Metallic.

Jednym z bardziej owocnych był rok 2006. Mogliśmy wówczas kupić aż dziesięć wariantów kolorystycznych. Do całkiem nowych wersji należały takie warianty jak: Black/University Blue, Green Bean, a także Grape, Stealth oraz Olive i Burgundy. Do tego doszły jeszcze wersje dla kobiet, niskie White/University Blue oraz normalne Sunset i Silver/Shy Pink. Jedyna oryginalna kolorystyka z tego roku to Fire Red aka Black Tongue.

Najczęściej wydawana kolorystyka to Black / Metallic Silver. Widzieliśmy już pięć takich wydań.

Rok 2007 przyniósł nam raz jeszcze damską niską cholewkę, tym razem White Metallic, a także wersję Laser. Po raz trzeci powrócił wariant Metallic z numerem 23 na pięcie. Z kolei w 2008 roku, w ramach zestawu Countdown Packu, powraca wersja Fire Red.

Przenosimy się do roku 2009, który zaowocował prześwietnym zestawem Raiging Bulls składającym się z dwóch wariantów: czerwonym i czarnym. Wtedy pojawiła się także wersja Cinder, która była kolejnym zupełnie nowym wariantem.

Na kolejne wydania musieliśmy poczekać aż do 2011 roku, ale za to zaowocowało to aż 5 nowymi kolorystykami i jednym powrotem, mowa tu oczywiście o wersji Metallic. Te nowe to limitowane Bin23, Tokyo 23 oraz Quai 54, a także świeże Wolf Grey i Independence Day.

Rekord z 2006 roku został pobity dwunastoma premierami w 2013 roku. No, ale co się dziwić, skoro była to 23 rocznica powstania modelu. Co wtedy widzieliśmy? Ano powrót oryginalnych Fire Red i Black Tongue. Powróciły również wersje Laney oraz Grape, do których stworzono również wersję alternatywną Black Grape. Światło dzienne ujrzała także wersja Fear, która wyszła w zestawie razem z Trójkami i Czwórkami.

W 2006 roku po raz pierwszy w tym modelu zawitał projekt Doernbecher, a także 3LAB5 z dwoma wydaniami, które czerpały inspiracje z Trójek i ich charakterystycznych wzorów. Dochodzi do tego jeszcze wydanie Oreo, Bel Air 'Fresh Prince’ i limitowane Shanghai. Przyznacie, że trochę tego było.

Najbardziej owocny był rok 2013 z aż dwunastoma premierami butów Air Jordan V.

W 2014 roku nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego poza kontynuacją znanego już projektu 3LAB5. Zaś 2015 to rok, kiedy to powraca wersja White Metallic. Pojawia się także alternatywna kolorystyka stworzona na bazie wariantu Grape oraz całkiem nowe Pro Stars, a także damska wersja Hot Lava.

Rok 2016 to kolejny bardzo owocny okres. Tym razem położono nacisk na niskie sylwetki. Pojawiło się aż pięć wersji Low, a dokładnie CNY, Dunk From Above, Fire Red, Alternate ’90 oraz Cavs. Do tego doszedł bardzo mocny powrót oryginalnej kolorystyki Metallic z Nike Air na pięcie, a także nowe wersje White / Metallic Gold oraz damskie Wolf Grey.

Rok 2017 przyniósł nam aż 10 różnych wydań, z czego część była wydaniami Premium. Pojawiły się wersje Flight Suit wykonane w całości z zamszu. Do tego doszły bardzo ciekawe White Cement wzorowane na Air Jordan 4. W ofercie mieliśmy ponadto kilka wersji dla kobiet w małych rozmiarach.

Przechodząc do roku 2018 musimy nastawić się na same nietypowe wersje. Można tu chociażby wspomnieć kolorową wersję „Wings”, nietypowe „Fresh Prince” bez… sznurówek. Te ostatnie nawiązywały do tych, które miał Will Smith w serialu 'Bajer w Bel Air’. Warto jeszcze wspomnieć „International Flight” kolorowymi wzorami na wyściółce i bocznej siateczce. Rok 2018 przyniósł nam także kolaborację z Paris Saint-Germain.

W roku 2019 na sklepowych półkach pojawiły się jedynie dwie kolorystyki. Chodzi o specjalny projekt „Michigan” oraz wersja „Island Green” na dzień singla w Azji.

Na 2020 rok przypadła 30 rocznica powstania Piątek, więc do sprzedaży powróciła oryginalna kolorystyka „Fire Red” oraz specjalna kolaboracje z Off-White. Do tego warto jeszcze wspomnieć o projekcie TOP3, które łączy trzy oryginalne wersje w jeden projekt oraz „Whate The” w podobnym klimacie. Pojawiły się również dwie alternatywne wersje kolorystyk „Bel Air” oraz „Grape”.

Przejdźmy do roku 2021, który został otwarty wariantem „Chinese New Year”. Doszły do tego opcje Stealth 2.0 i Anthracite, którym towarzyszyła wersja Low z przedsięwzięcia „Wings”. Swój wariant dostał również koszykarski turniej Quai 54. Rok domknięto wariantami „Oreo” oraz „Shattered Backboard”.

Jeśli chodzi o kolejne świeże propozycje w modelu AJ5 to rok 2022 był również bardzo owocny. Rok otwarto niską damską wersją „Girls That Hoop”, a następnie wydano ciekawe warianty „Racer Blue” oraz „Jadę Horizon”. Specjalne przedsięwzięcie ze szpitalem „Doernbecher” doczekało się swojej wersji Piątek. Następnie otrzymaliśmy opcje „Easter” oraz „Green Bean”. To jednak nie koniec, ponieważ okres około wakacyjny zaowocował dwoma wersjami Low i jedna opcją GS. 

 

Air Jordan 5-1

Air Jordan V
Kolorystyka: White/Black-Fire Red
Oznaczenie: 4383
Rok wydania: 1990

Air Jordan 5-2

Air Jordan V „Metallic”

Kolorystyka: Black/Black-Metallic Silver

Oznaczenie: 4384

Rok wydania: 1990

Air Jordan 5-3

Air Jordan V „Grape”

Kolorystyka: White/Grape Ice-New Emerald

Oznaczenie: 4490

Rok wydania: 1990

Air Jordan 5-4

Air Jordan V „Fire Red”

Kolorystyka: White/Fire Red-Black

Oznaczenie: 4491

Rok wydania: 1990

Air Jordan 5-5

Air Jordan V

Kolorystyka: White/Black-Fire Red

Oznaczenie: 136027-101

Rok wydania: 01/05/2000

Air Jordan 5-6

Air Jordan V „Metallic” 

Kolorystyka: Black/Black-Metallic Silver

Oznaczenie: 136027-001

Rok wydania: 03/15/2000

Air Jordan 5-7

Air Jordan V „Laney”

Kolorystyka: White/Varsity Royal-Varsity Maize

Oznaczenie: 136045-141

Rok wydania: 05/10/2000

Air Jordan 5-8

Air Jordan V „White Metallic”

Kolorystyka: White/Metallic Silver-Black

Oznaczenie: 136045-101

Rok wydania: 07/01/2000

Air Jordan 5-9

Air Jordan V

Kolorystyka: Black/University Blue-White

Oznaczenie: 314259-041

Rok wydania: 08/19/2006

Air Jordan 5-10

Air Jordan V „Green Bean”

Kolorystyka: Silver/Green Bean-Flint Grey

Oznaczenie: 136027-031

Rok wydania: 09/23/2006

Air Jordan 5-11

Air Jordan V Women’s 'Sunset’

Kolorystyka: White/Fire Red-Sunset-Dark Cinder

Oznaczenie: 313551-161

Rok wydania: 09/23/2006

Air Jordan 5-12

Air Jordan V „Grape”

Kolorystyka: White/Emerald Green-Grape Ice

Oznaczenie: 314259-131

Rok wydania: 09/30/2006

Air Jordan 5-13

Air Jordan V „Stealt”

Kolorystyka: White/Sport Royal-Stealth

Oznaczenie: 136027-142

Rok wydania: 10/21/2006

Air Jordan 5-14

Air Jordan V Womens

Kolorystyka: Silver/Shy Pink-Stealth

Oznaczenie: 313551-061

Rok wydania: 10/21/2006

Air Jordan 5-15

Air Jordan V „Olive”

Kolorystyka: Army Olive/Solar Orange-Black

Oznaczenie: 314259-381

Rok wydania: 11/18/2006

Air Jordan 5-16

Air Jordan V „Burgundy”

Kolorystyka: Deep Burgundy/Flint Grey-Silver

Oznaczenie: 314259-602

Rok wydania: 12/16/2006

Air Jordan 5-17

Air Jordan V „Fire Red”

Kolorystyka: White/Fire Red-Black

Oznaczenie: 136027-162

Rok wydania: 12/16/2006

Air Jordan 5-18

Air Jordan V Low Womens

Kolorystyka: White/University Blue-Team Red

Oznaczenie: 314337-141

Rok wydania: 12/16/2006

Air Jordan 5-19

Air Jordan V „Laser”

Kolorystyka: White/Army Olive-Solar Orange-Bison

Oznaczenie: 315749-131

Rok wydania: 01/18/2007

Air Jordan 5-20

Air Jordan V „Metallic”

Kolorystyka: Black/Metallic Silver-Fire Red

Oznaczenie136027-004

Rok wydania: 01/25/2007

Air Jordan 5-21

Air Jordan V Womens

Kolorystyka: White/Black-Metallic Silver

Oznaczenie: 314337-101

Rok wydania: 01/25/2007

Air Jordan 5-22

Air Jordan V Collezione 'CDP’

Kolorystyka: White/Fire Red-Black

Oznaczenie: 136027-163

Rok wydania: 08/23/2008

Air Jordan 5-23

Air Jordan V DMP 'Raging Bulls’

Kolorystyka: Black/Varsity Red

Oznaczenie: 136027-061

Rok wydania: 05/30/2009

Air Jordan 5-24

Air Jordan V DMP 'Raging Bulls’

Kolorystyka: Varsity Red/Black-White

Oznaczenie: 136027-601

Rok wydania: 05/30/2009

Air Jordan 5-25

Air Jordan V „Cinder”

Kolorystyka: White/Dark Cinder-Dark Army-Del Sol

Oznaczenie: 136027-121

Rok wydania: 06/01/2009

Air Jordan 5-26

Air Jordan V Premio 'Bin23′

Kolorystyka: Black/Black-Metallic Silver

Oznaczenie: 444844-001

Rok wydania: 02/18/2011

Air Jordan 5-27

Air Jordan V T23 'Tokyo 23′

Kolorystyka: Varsity Maize/Anthracite-Wolf Grey-Black

Oznaczenie: 454783-701

Rok wydania: 04/29/2011

Air Jordan 5-28

Air Jordan V „Wolf Grey”

Kolorystyka: Light Graphite/White-Wolf Grey

Oznaczenie: 136027-005

Rok wydania: 05/14/2011

Air Jordan 5-29

Air Jordan V Q54 'Quai54′

Kolorystyka: White/Radiant Green-Black-Metallic Silver

Oznaczenie: 467827-105

Rok wydania: 07/01/2011

Air Jordan 5-30

Air Jordan V „Independence Day”

Kolorystyka: White/Varsity Red-Midnight Navy

Oznaczenie: 136027-103

Rok wydania: 07/02/2011

Air Jordan 5-31

Air Jordan V „Metallic”

Kolorystyka: Black/Varsity Red-Metallic Silver

Oznaczenie: 136027-010

Rok wydania: 08/20/2011

Air Jordan 5-32

Air Jordan V

Kolorystyka: White/Fire Red-Black

Oznaczenie: 136027-100

Rok wydania: 01/26/2013

Air Jordan 5-33

Air Jordan V „Grape”

Kolorystyka: White/New Emerald-Grape Ice-Black

Oznaczenie: 136027-108

Rok wydania: 05/04/2013

Air Jordan 5-34

Air Jordan V „Black Grape”

Kolorystyka: Black/New Emerald-Grape Ice-Black

Oznaczenie: 136027-007

Rok wydania: 06/15/2013

Air Jordan 5-35

Air Jordan V „Fear”

Kolorystyka: Sequoia/Fire Red-Medium Olive-Black

Oznaczenie: 626971-350

Rok wydania: 08/24/2013

Air Jordan 5-36

Air Jordan V „Fire Red”

Kolorystyka: White/Fire Red-Black

Oznaczenie: 136027-120

Rok wydania: 8/31/2013

Air Jordan 5-37

Air Jordan V DB 'Doernbecher’

Kolorystyka: Black/White-Black

Oznaczenie: 633068-010

Rok wydania: 09/14/2013

Air Jordan 5-38

Air Jordan V 3LAB5 'Gamma’

Kolorystyka: Cement Grey/Gamma Blue-Black

Oznaczenie: 599581-007

Rok wydania: 09/21/2013

Air Jordan 5-39

Air Jordan V „Shanghai”

Kolorystyka: Black/Varsity Maize-Varsity Royal-Black

Oznaczenie: 136027-089

Rok wydania: 09/28/2013

Air Jordan 5-40

Air Jordan V Bel Air 'Fresh Prince’

Kolorystyka: Cool Grey/Club Pink-Court Purple-Game Royal

Oznaczenie: 621958-090

Rok wydania: 10/05/2013

Air Jordan 5-41

Air Jordan V Laney

Kolorystyka: White/Varsity Maize-Varsity Royal-Black

Oznaczenie: 136027-189

Rok wydania: 11/02/2013

Air Jordan 5-42

Air Jordan V „Oreo”

Kolorystyka: Black/Cool Grey-White

Oznaczenie: 136027-035

Rok wydania: 11/29/2013

Air Jordan 5-43

Air Jordan V 3LAB5 'Infrared 23′

Kolorystyka:  Black/Infrared 23

Oznaczenie:  599581-010

Rok wydania: 12/30/2013

Air Jordan 5-44

Air Jordan V 3LAB5 'Metallic’

Kolorystyka: Black/Black-Metallic Silver

Oznaczenie: 599581-003

Rok wydania: 07/26/2014

Air Jordan 5-45

Air Jordan V „White Metallic”

Kolorystyka: White/Metallic Silver-Black

Oznaczenie: 136027-130

Rok wydania: 04/04/2015

Air Jordan 5-46

Air Jordan V „Pre Grape”

Kolorystyka: Midnight Navy/Turquoise Blue-White

Oznaczenie: 136027-405

Rok wydania: 05/02/2015

Air Jordan 5-55

Air Jordan V GS „Hot Lava

Kolorystyka: Wolf Grey/Black-Hot Lava-White

Oznaczenie: 440892-018

Rok wydania: 05/09/2015

Air Jordan 5-47

Air Jordan V „Pro Stars”

Kolorystyka: White/Infrared 23-Light Poison Green-Black

Oznaczenie: 136027-115

Rok wydania: 06/06/2015

Air Jordan 5-48

Air Jordan V Low „CNY”

Kolorystyka: Black/Gym Red-Metallic Hematite

Oznaczenie: 819171-001

Rok wydania: 01/30/2016

Air-Jordan-V-Low-GG-All-Star

Air Jordan V Low GG „All Star”

Kolorystyka: Cool Grey/Wolf Grey-White-Black

Oznaczenie:  819951-003

Rok wydania: 02/13/2016

Air Jordan V Low „Dunk From Above”

Kolorystyka: White / Metallic Gold Star – Midnight Navy

Oznaczenie: 819171-135

Rok wydania: 02/20/2016

Air Jordan 5-51

Air Jordan V „Cavs”

Kolorystyka: Deep Royal/Team Orange-Midnight Navy-Atomic Red

Oznaczenie: 819171-417

Rok wydania: 03/28/2016

Air Jordan 5-49

Air Jordan V Low „Alternate ’90”

Kolorystyka: 819139-010

Oznaczenie: Black/Black-Sail

Rok wydania: 04/09/2016

air-jordan-5-retro-gg-easter-5_mks3qs

Air Jordan V Low GG „Easter aka White Metallic”

Kolorystyka: White/Black-Wolf Grey

Oznaczenie: 819172-122

Rok wydania: 04/09/2016

Air Jordan 5-50

Air Jordan V „Fire Red”

Kolorystyka: White/Fire Red/Black

Oznaczenie: 819171-101

Rok wydania: 05/21/2016

Air Jordan 5-48

Air Jordan V Low „Neymar Jr.”

Kolorystyka: Reflect Silver/Black/Infrared 23

Oznaczenie: 846315-025

Rok wydania: 06/09/2016

Air Jordan V „Metallic”

Kolorystyka: Black/Fire Red-Metallic Silver

Oznaczenie: 845035-003

Rok wydania: 07/23/2016

Air Jordan 5-53

Air Jordan V „Gold Medal”

Kolorystyka: White/Black-Metallic Gold Coin

Oznaczenie: 136027-133

Rok wydania: 08/29/2016

Air Jordan 5-54

Air Jordan V GS „Wolf Grey”

Kolorystyka: Wolf Grey / Black – Black

Oznaczenie: 440892-008

Rok wydania: 08/20/2016

Air-Jordan-5-Take-Flight

Air Jordan V Premium „Take Flight”

Kolorystyka: Sequoia/Metallic Gold-Vachetta Tan-Sequoia

Oznaczenie: 881432-305

Rok wydania: 02/11/2017

Air-Jordan-5-Premium-Pure-Platinum

Air Jordan V „Pure Platinum”

Kolorystyka: Pure Platinum/White-White

Oznaczenie: 881432-003

Rok wydania: 04/20/2017

Air-Jordan-5-Flight-Suit

Air Jordan V „Flight Suit”

Kolorystyka: University Red/Black-University Red

Oznaczenie: 136027-602

Rok wydania: 07/01/2017

Air-Jordan-5-Pinnacle-Triple-Black

Air Jordan V Pinnacle „Triple Black”

Kolorystyka: Black/Black-Black

Oznaczenie: 881432-010

Rok wydania: 07/08/2017

Air-Jordan-5-White-Cement

Air Jordan V „White Cement”

Kolorystyka: White/Fire Red-Tech Grey-Black

Oznaczenie: 136027-104

Rok wydania: 08/05/2017

Damskie-Air-Jordan-5-GS-Deadly-Pink-2

Air Jordan V GS „Deadly Pink”

Kolorystyka: Black/Black-Deadly Pink-White

Oznaczenie: 440892-029

Rok wydania: 08/05/2017

Air-Jordan-5-Camo

Air Jordan V „Camo”

Kolorystyka: Dark Stucco/Fire Red

Oznaczenie: 136027-051

Rok wydania: 09/02/2017

Tak-beda-wygladaly-nowe-damskie-Air-Jordan-5-Sunblush-2

Air Jordan V GS „Sunblush”

Kolorystyka: White/Sun Blush-Black

Oznaczenie: 440892-115

Rok wydania: 09/02/2017

Air-Jordan-5-Flight-Suit-Blue-Suede

Air Jordan V „Flight Suit”

Kolorystyka: Game Royal/Game Royal-Black

Oznaczenie: 136027-401

Rok wydania: 09/30/2017

air-jordan-5-bordeaux-881432-612

Air Jordan V Premium „Bordeaux”

Kolorystyka: Bordeaux / Bordeaux – Sail – Elemental Gold

Oznaczenie: 881432-612

Rok wydania: 12/14/2017

Air-Jordan-5-Light-Aqua-Grade-School-440892-100-Release-Date

Air Jordan V GS „Light Aqua”

Kolorystyka: Crimson Pule / Light Aqua – Black

Oznaczenie: 440892-100

Rok wydania: 07/14/2018

Air-Jordan-5-International-Flight 136027-148

Air Jordan V „International Flight

Kolorystyka: Sail / Orange Peel – Black – Hyper Royal

Oznaczenie: 136027-148

Rok wydania: 08/25/2018

Air-Jordan-5-PSG-Paris-Saint-Germain AV9175-001

Air Jordan V Premium „PSG

Kolorystyka: Black / White – Challenge Red

Oznaczenie: AV9175-001

Rok wydania: 09/14/2018

Air-Jordan-5-NRG-Fresh-Prince-AV3919-135

Air Jordan V NRG “Fresh Prince”

Kolorystyka: White / Grape Ice – Black – New Emerald

Oznaczenie: AV3919-135

Rok wydania: 09/25/2018

Air-Jordan-5-Wings-Release-Date-AV2405-900

Air Jordan V „Wings

Kolorystyka: Multi-Color / Multi-Color

Oznaczenie: AV2405-900

Rok wydania: 09/29/2018

Air-Jordan-5-Satin-Bred-136027-006

Air Jordan V Satin „Bred”

Kolorystyka: Black / University Red

Oznaczenie: 136027-006

Rok wydania: 11/03/2018

Air-Jordan-5-Michigan-Amarillo-College-Navy-CQ9541-704-2019

Air Jordan V SP „Michigan”

Kolorystyka: Amarillo / College Navy – Amarillo

Oznaczenie: CQ9541-704

Rok wydania: 07/06/2019

Air-Jordan-5-Island-Green-CN2932-100

Air Jordan V „Island Green

Kolorystyka: White / Black – White – Island Green

Oznaczenie: CN2932-100

Rok wydania: 11/11/2019

Air-Jordan-5-WMNS-Oil-Grey-CD2722-001

Air Jordan V WMNS „Oil Grey”

Kolorystyka: Oil Grey / Black – White

Oznaczenie: CD2722-001

Rok wydania: 01/30/2020

Off-White-Air-Jordan-5-CT8480-001

Air Jordan V „Off-White”

Kolorystyka: Black / Muslin – Fire Red

Oznaczenie: CT8480-001

Rok wydania: 02/15/2020

Air-Jordan-5-GS-Easter-CT1701-100

Air Jordan V GS „Easter”

Kolorystyka: White / Laser Crimson – Voltage Purple

Oznaczenie: CT1605-100

Rok wydania: 04/03/2020

Air-Jordan-5-Fire-Red-DA1911-102

Air Jordan V „Fire Red

Kolorystyka: White / Fire Red – Black

Oznaczenie: DA1911-102

Rok wydania: 05/02/2020

Air-Jordan-5-Top-3-CZ1786-001

Air Jordan V „Top 3

Kolorystyka: CZ1786-001

Oznaczenie: 881432-612

Rok wydania: 06/13/2020

2020 Air-Jordan-5-Alternate-Grape-136027-500-2020

Air Jordan V „Alternate Grape”
Kolorystyka: Grape Ice/Black-Clear-New Emerald
Oznaczenie: 136027-500
Rok wydania: 07/07/2020

2020 Air Jordan V Alternate Bel-Air DB3335-100

Air Jordan V „Alternate Bel-Air
Kolorystyka: White / Court Purple – Racer Pink – Ghost Green
Oznaczenie: DB3335-100
Rok wydania: 08/15/2020

2020 Air Jordan 5 Oregon CK6631-307

Air Jordan V „Oregon
Kolorystyka: Apple Green/Black-Yellow Strike-Black
Oznaczenie: 881432-612
Rok wydania: 09/12/2020

2020 Air Jordan 5 GS Pink Foam 440892-106

Air Jordan V GS „Pink Foam
Kolorystyka: White / Pink Foam – Gym Red
Oznaczenie: 440892-106
Rok wydania: 10/09/2020

2020 Off-White x Air Jordan 5 Sail DH8565-100

Off-White x Air Jordan V “Sail”
Kolorystyka: Sail / Fire Red – Muslin – Black
Oznaczenie: DH8565-100
Rok wydania: 10/29/2020

2020 Air Jordan 5 What The CZ5725-700

Air Jordan V „What The
Kolorystyka: Varsity Maize / Court Purple – Ghost Green – Solar Orange
Oznaczenie: 881432-612
Rok wydania: 11/12/2020

2021 Air Jordan 5 Low Chinese New Year DD2240-100

Air Jordan V Low “Chinese New Year”
Kolorystyka: Sail / Chile Red – Opti Yellow – Pearl White
Oznaczenie: DD2240-100
Rok wydania: 23/01/2021

2021 Air Jordan 5 Anthracite DB0731-001

Air Jordan V 
Kolorystyka: Anthracite / Wolf Grey – Clear – Black
Oznaczenie: DB0731-001
Rok wydania: 06/02/2021

2021 Air Jordan 5 Stealth 2 DD0587-140

Air Jordan V „Stealth 2.0
Kolorystyka: White / Stealth – Black – Hyper Royal
Oznaczenie: DD0587-140
Rok wydania: 27/03/2021

2021 Air Jordan 5 Low Wings DJ1094-001

Air Jordan V Low “Wings”
Kolorystyka: Black / Metallic Gold
Oznaczenie: DJ1094-001
Rok wydania: 05/14/2021

2021 Air Jordan 5 Quai 54 DJ7903-106

Air Jordan V „Quai 54
Kolorystyka: White / University Red – Black
Oznaczenie: DJ7903-106
Rok wydania: 07/10/2021

2021 Air Jordan 5 Oreo CT4838-011

Air Jordan V „Oreo
Kolorystyka: Black / White – Cool Grey
Oznaczenie: CT4838-011
Rok wydania: 09/25/2021

2021 Air Jordan 5 Shattered Backboard DC1060-100

Air Jordan V „Shattered Backboard
Kolorystyka: Sail / Orange Blaze – Metallic Silver – Black
Oznaczenie: DC1060-100
Rok wydania: 02/10/2021

2021 Air Jordan 5 WMNS Bluebird DD9336-400

Air Jordan V WMNS “Bluebird”
Kolorystyka: Photo Blue / Football Grey – Metallic Silver – White
Oznaczenie: DD9336-400
Rok wydania: 07/10/2021

2022 Air Jordan 5 Low WMNS Girls That HoopDA8016-806

Air Jordan V Low WMNS “Girls That Hoop”
Kolorystyka: Arctic Orange / Siren Red – Black
Oznaczenie: DA8016-806
Rok wydania: 11/02/2022

2022 Air Jordan 5 Racer Blue CT4838-004

Air Jordan V „Racer Blue
Kolorystyka: Black / Racer Blue – Reflective Silver
Oznaczenie: CT4838-004
Rok wydania: 12/02/2022

2022 Air Jordan 5 Jade Horizon DC7501-300

Air Jordan V „Jade Horizon
Kolorystyka: Jade Horizon / Light Silver – Anthracite – Pink Glaze
Oznaczenie: DC7501-300
Rok wydania: 04/09/2022

2022 Air Jordan 5 Low Doernbecher DR6287-486

Air Jordan V Low “Doernbecher”
Kolorystyka: Hyper Royal / Orange
Oznaczenie: DR6287-486
Rok wydania: 04/30/2020

2022 Air Jordan 5 Easter DV0562-600

Air Jordan V „Easter
Kolorystyka: Regal Pink / Ghost – Copa
Oznaczenie: DV0562-600
Rok wydania: 05/27/2022

2022 Air Jordan 5 Green Bean DM9014-003

Air Jordan V „Green Bean
Kolorystyka: Silver / Green Bean – Flint Grey
Oznaczenie: DM9014-003
Rok wydania: 05/28/2022

2022 Clot x Air Jordan 5 Low Jade DM4640-036

Clot x Air Jordan V Low “Jade”
Kolorystyka: Black / Classic Jade – Fire Red – Metallic Silver
Oznaczenie: DM4640-036
Rok wydania: 05/20/2022

2022 Air Jordan 5 GS Pinksicle 440892-168

Air Jordan V GS “Pinksicle”
Kolorystyka: White / Pinksicle – Safety Orange
Oznaczenie: 440892-168
Rok wydania: 07/01/2022

2022 PSG x Air Jordan 5 Low DX6325-204

PSG x Air Jordan V Low
Kolorystyka: Pumice / Black / Game Royal – Plum Eclipse – Bright Crimson
Oznaczenie: DX6325-204
Rok wydania: 09/03/2022

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category